Hlavní obsah
Jezera ve tvaru dvou srdcí vznikla v roce 2018. Foto: Profimedia.cz

Jezera lásky v Emirátech jsou vidět až z vesmíru

Dubaj se pyšní řadou unikátních staveb. Jedna z méně známých atrakcí však leží až za městem v poušti. Jsou jí umělá jezera ve tvaru dvou spojených srdcí, která jdou podle serveru Daily Mail vidět až z vesmíru. Atmosféru místa dokreslují ještě tisíce stromů vysázených tak, aby při pohledu z ptačí perspektivy tvořily slovo love, tedy láska.

Jezera ve tvaru dvou srdcí vznikla v roce 2018. Foto: Profimedia.cz
Jezera lásky v Emirátech jsou vidět až z vesmíru

Jezera nazvaná Love Lake Dubai se rozkládají na celkové ploše 55 tisíc metrů čtverečních a právě díky své nadměrné velikosti mají být viditelná až z kosmu. Jde o relativně novou atrakci, jež však leží poměrně stranou od města – v poušti vyrostla teprve v roce 2018 a do povědomí turistů ji dostal dubajský korunní princ, který fotografii jezera sdílel na Instagramu.

Motiv srdce je přítomný všude kolem jezera, jde například o různé oblouky, u kterých se mohou návštěvníci vyfotit. U vody se dá ale dělat také řada aktivit, například piknikovat či grilovat na vyhrazených místech. Turisté se rovněž nejmělčím místem jezera mohou brodit a obdivovat barevné rybky, které ve vodě žijí.

„Pokud jste nadšenci do fitness, podél vede také trasa pro běžce a jezera jsou navíc blízko cyklostezky Al Quadra Cycling Track,“ uvádí dubajská turistická organizace.

Jezera v celé jejich kráse lze samozřejmě nejlépe spatřit ze vzduchu. V takovém případě je nejlepší volbou vyzkoušet let balonem, který je oblíbenou kratochvílí mnoha návštěvníků Dubaje. Nevyjde však nikterak levně, cena se pohybuje průměrně kolem sedmi tisíc korun na osobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků