Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Japonské aerolinky umožňují vidět, kde má rezervaci malé dítě

Zákazníci japonské letecké společnosti Japan Airlines mohou při výběru místa na plánu sedadel vidět, kde má rezervaci malé dítě, tedy potenciální hlasitý narušitel poklidného letu. Poznají to podle dětské ikony, napsal britský server Independent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Japonské aerolinky umožňují vidět, kde má rezervaci malé dítě

„Cestující s dětmi ve věku osm dní až dva roky, kteří si svá místa zvolí na webu Japan Airlines, uvidí při rezervaci dětskou ikonu na sedadlech, která si vyberou,” uvedly aerolinky na své internetové stránce. To podle nich umožní ostatním pasažérům zjistit, že v jejich blízkosti může sedět dítě.

Uživatele sociálních sítí krok Japan Airlines rozdělil. Někteří nápad přivítali. „To by bylo úžasné, zvlášť na dlouhých letech!” napsal jeden z nich. Další, převážně rodiče malých dětí, nabádali ostatní k trpělivosti. „Jsou to malé děti, také jsme jimi byli. Musíme se naučit toleranci, jinak brzy zavedeme mapu sedadel, kde sedí lidé dýchající ústy, slintající, trpící plynatostí, opilí a podobně,” uvedl jeden z přispěvatelů.

Aerolinky ale varovaly, že ikona dítěte se nezobrazuje při rezervaci přes zprostředkovatele a neobjeví se také v případě, že na poslední chvíli letí jiný stroj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků