Hlavní obsah
Hotel pod širým nebem se nachází ve výšce 1969 metrů. Foto: Atelier für Sonderaufgaben

Hotel bez zdí nabízí romantickou noc pod hvězdami

Noc pod hvězdnou oblohou je velká romantika. Ale někdo se zároveň nechce nechat připravit o pohodlí, které nabízí klasická postel. Teď už ani nemusí. Ve švýcarských Alpách se otevřel konceptuální hotel bez střechy a zdí, kde si návštěvníci mohou užít výhled na noční nebe a také na vysoké hory. Jedna noc stojí přes 6000 korun.

Hotel pod širým nebem se nachází ve výšce 1969 metrů. Foto: Atelier für Sonderaufgaben
Hotel bez zdí nabízí romantickou noc pod hvězdami

Spíše než o hotelu se dá mluvit o pokoji, nachází se zde jen nízká stěna, ke které je přiraženo čelo postele, a prostor kolem ní je vydlážděn. Ačkoli je nejbližší koupelna vzdálena 10 minut cesty, návštěvníkům bude alespoň po ruce osobní sluha, který jim ráno přinese snídani.

Hotel bude fungovat pouze na jaře a v létě a v případě špatného počasí mohou návštěvníci rezervaci postele uprostřed švýcarských luk bez problémů zrušit.

Návštěvníkům bude po ruce i osobní sluha.

Foto: Atelier für Sonderaufgaben

Hotel pod hvězdami není prvním projektem dvojice hoteliérů Franka a Patrika Rinklinových. Svou společnost pojmenovali Null Stern, což znamená nula hvězdiček a jejich sloganem je „jedinou hvězdou jste vy”. Před několika lety založili ve Švýcarsku první nulahvězdičkový hotel na světě.

Uchvátí i výhledy na Alpy.

Foto: Atelier für Sonderaufgaben

S novým konceptem jim pomáhal odborník v pohostinství Daniel Charbonnier. „Ačkoli je tato novinka diametrálně odlišná od prvního hotelu, který se nachází v atomovém krytu, podstata a koncept zůstaly stejné — chceme vnést hosty přímo do centra zážitku a zaměřit se na něj, zatímco vše ostatní zredukujeme na minimum,” tvrdí.

Nový hotel se nachází ve švýcarském kantonu Graubünden v nadmořské výšce 1969 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků