Hlavní obsah
 

Dramatický půvab největšího z Kanárských ostrovů

Španělský ostrov Tenerife, nejrozlehlejší z Kanárských ostrovů, zná mnoho turistů hlavně z pláže. To, že tyto končiny ale nabízejí mnohem více než jen pěkné koupání, dokazuje nové video cestovatele a kameramana Christiana Wesnera.

 
Dramatický půvab největšího z Kanárských ostrovů

Rozbouřené vlny tříštící se o skalnaté útesy stejně jako jejich klidné ustupování zpět od břehu k nekonečné mořské hladině zachytil Wesner s dokonalou přesností. Během cestování mu na ostrově Tenerife neunikla ani romantika noční oblohy poseté hvězdami či zpoza hor vycházející slunce. Kolik turistů si kvůli tomuto zážitku přivstane?

Wesner neminul ani nejvyšší bod hornatého ostrova, kterým je jeden z největších vulkánů světa Pico de Teide vysoký 3718 metrů. Národní park Teide je od roku 2007 zapsán na seznamu UNESCO. Jak uvedla agentura Reuters, kameraman video z Tenerife nijak košatě nekomentuje, chce, aby jeho záběry tamní přírody mluvily samy za sebe.

Ostrov Tenerife má rozlohu 2034 kilometrů čtverečních, díky čemuž je největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Leží v Atlantském oceánu. Turisticky frekventovanější je jižní část ostrova, kde jsou vybudovaná četná letoviska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků