Hlavní obsah

Divoký karneval v brazilském Riu je v plném proudu

Rio de Janeiro po roce znovu rozproudil tradiční festival. Ulice zaplnily průvody masek, alegorické vozy, hudba se rozezněla naplno. Barevné veselí začalo v pátek a potrvá do úterka. Slavný karneval přitáhne každý rok milióny diváků.

Divoký karneval v brazilském Riu je v plném proudu

Rytmy samby a salsy uvedou do pohybu snad i zapřisáhlého odpůrce tance. Brazilské Rio de Janeiro přesně těmito tóny zní. Koncem minulého týdne tady totiž začal tradiční festival.

V neděli navíc festivalový král Momo s královnou Leticií Guimaraesovou odstartovali Sambodrom, což je soutěžní přehlídka jednotlivých škol samb. Stejně jako každý rok o titul nejlepší školy samby soupeří 12 souborů s desítkami tanečnic a stovkami hudebníků.

Brazilci na festivalových kostýmech nijak nešetří. Lesklé a třpytivé úbory zdobí velká pera i barevné květiny. Dámy v obřích sukních se sotva mohou pohybovat, zkrátka však nepřijdou ani mužští účastníci. Ty zdobí například prošívané límce, velké klobouky i výrazné čelenky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků