Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

ČSA rozšiřují letovou pavučinu, otevřou linku do Saúdské Arábie

Novinkou letového řádu ČSA pro letošek je letní sezónní linka mezi Rijádem a Prahou. Tu budou provozovat čtvrt roku - od začátku července do konce září. V létě se otevírají také nové linky na Maltu, do Helsinek, Birminghamu, Pisy, Skopje, Záhřebu, Oděsy, Kaliningradu, Kazaně a Ufy.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
ČSA rozšiřují letovou pavučinu, otevřou linku do Saúdské Arábie

Provoz na nové sezónní lince do metropole Saudské Arábie, Rijádu, zahájí České aerolinie 5. července 2016 se dvěma zpátečními frekvencemi týdně. Spoje budou z Prahy vypravovány v úterý a v sobotu v 19.00 s příletem do Rijádu v další den v 1.55 místního času. Zpět se bude z Rijádu odlétat ve středu a v neděli v 03.30 s příletem do Prahy v 8.35. Spoje budou provozovány letadly Airbus A319, let mezi Prahou a Rijádem zabere šest hodin.

Dá se očekávat, že linka spojující ČR se Saúdskou Arábií bude sloužit převážně pro incoming do České republiky.

Posílení flotily

Vyjma zmíněných novinek ČSA v roce 2016 opět otevřou sezónní linky do Bilbaa, Porta, Liverpoolu, Linköpingu a Växjö, které zavedly loni v létě. Další nové destinace jako například Ajaccio, Alghero, Kefolinia, Rovaniemi, Oulu, Turku, Bergen nebo Trondheim přidají ČSA do letového řádu díky spolupráci s Travel Service, Finnairem a SAS Scandinavian Airlines.

ČSA tedy otevírají letos 11 nových nebo staronových destinací v západní i východní Evropě nebo na Blízkém východě. Z tohoto důvodu posílí flotilu ČSA dva stroje. Na období hlavní letní sezóny, od května 2016 si společnost na tzv. wet-lease pronajme na šest měsíců jeden Boeing 737-400 a od konce dubna na dva roky rozšíří flotilu o čtvrté letadlo ATR 72-500.

Otevřená brána do Finska

„Na pravidelnou linku do Helsinek jsme se vrátili po necelých pěti letech již na začátku letošního března. V letní sezóně budeme mít mezi Prahou a Helsinkami denní spojení. Díky rozšíření spolupráce s naším partnerem, společností Finnair, můžeme společně našim klientům nabídnout až třídenní spoje do/z Helsinek a další navazující lety ve Finsku, například do Rovaniemi, Oulu, Turku nebo Vaasy,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel Českých aerolinií Ján Tóth.

Do Birminghamu, Helsinek, Záhřebu, Skopje, Kaliningradu, Kazaně a Ufy plánují ČSA celoroční provoz. První lety do nových destinací společnost vypraví ve druhé polovině dubna kromě Helsinek, kde byl provoz zahájen již 3. března 2016.

Z loňských nových destinací, které se osvědčily, budou ČSA letos v létě provozovat pravidelné sezónní spoje do Bilbaa, Porta, Liverpoolu, švédského Linköpingu a Växjö a celoroční linky do Benátek, Billundu a Boloně. Marně byste naopak letos hledali v nabídce loňskou řeckou novinku – Atény.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků