Hlavní obsah
Co by mohlo být přívětivější přivítání než šálek čaje a sušenky? Foto: Profimedia.cz

Cestující do Británie čeká uvítání šálkem čaje a sušenkami

Pokud by podobný projekt přijali na pražské Ruzyni, podávali by každému cestujícímu do Česka krajíc chleba se solí a půllitr piva. Na největším londýnském letišti Heathrow však budou všechny cestující do Británie vítat šálkem čaje a talířkem sušenek zdarma. Tradiční britské pochutiny mají všem hostům země zpříjemnit dopady nehezkého počasí, zpoždění letu či světové ekonomické krize na psychiku.

Co by mohlo být přívětivější přivítání než šálek čaje a sušenky? Foto: Profimedia.cz
Cestující do Británie čeká uvítání šálkem čaje a sušenkami

Každý, kdo projde letištěm Heathrow, by měl mít od listopadu letošního roku nárok na šálek čaje English Breakfast a talířek sušenek Jammie Dodgers.

S nápadem přišel Mark Price, výkonný ředitel řetězce supermarketů Waitrose. Přesvědčil správce letišť BAA, aby v listopadu na problematickém Terminálu 5 vyzkoušel během jednoho týdne podávat cestujícím v příletové hale šálek čaje a sušenky.

Denně by měli rozdat pět tisíc porcí

Denně by tam měli rozdat na pět tisíc porcí. Moderní Terminál 5 na Heathrow otevřeli letos, měl učinit londýnské letiště největším v Evropě, ale také nejmodernějším. Zatím jsou s ním však spíš problémy, ztrácejí se tam zavazadla a zpožďují přílety i odlety.

Kampaň podpořila také turistická agentura Visit Britain, podle níž by mohla všechna letiště po celé Británii nabízet čaj a sušenky kolem roku 2012, kdy bude země pořádat letní Olympiádu.

„Co by mohlo být přívětivější než šálek čaje a Jammie Dodger nebo Garibaldi (značky sušenek)? Když každý z nás vidí ekonomiku mizerně, jsem si jistý, že čaj by všechno mohl rozjasnit,“ věří Price.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků