Hlavní obsah
Táborníci mají úřední povolení stejně jako ještě nejméně 20 dalších, píše server Zadarski.hr. Foto: repro Zadarski.hr

Český karavan parkující na promenádě naštval obyvatele Zadaru

Karavan s českými registračními značkami, který ve středu ráno zaparkoval přímo na známé promenádě v chorvatském Zadaru, řádně rozčílil místní obyvatele. Jak informuje server zadarski.hr, kolemjdoucí jeho posádka ještě více šokovala, když před svůj pojízdný domov vyskládala židličky a nafukovací bazének.

Táborníci mají úřední povolení stejně jako ještě nejméně 20 dalších, píše server Zadarski.hr. Foto: repro Zadarski.hr
Český karavan parkující na promenádě naštval obyvatele Zadaru

Místo, na kterém karavan zaparkoval, je přitom známé jako oáza klidu v těsném sousedství rušného centra, kde se místní i turisté rádi procházejí a kochají se výhledem na moře.

Policie je ovšem proti kempování na nábřeží, které se stalo hitem chorvatských sociálních sítí, bezmocná. Češi totiž mají k parkování na nejexkluzivnějším místě Zadaru povolení, přijeli na závody vodních skútrů, které se ve městě konají o nadcházejícím víkendu.

Pořadatel závodů si od města prostor na oblíbené promenádě řádně pronajal, chystá tam například i stánky s občerstvením. „Na všechno máme řádné dokumenty, na tenhle i příští víkend," tvrdí organizátor podniku Davor Hundić.

Proč ale pro parkování karavanů soutěžících, kterých mají dorazit ještě dvě desítky, nezvolil místo třeba na pláži vzdálené od nábřeží přibližně čtvrt hodiny chůze, o tom se chorvatská média nezmiňují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků