Hlavní obsah
Čtvrť červených luceren je v Amsterdamu populární atrakcí. Foto: Profimedia.cz

Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené čtvrti

Amsterdam zakáže ve známé čtvrti červených luceren skupinové prohlídky s průvodcem. Oblast plná nevěstinců, v jejichž výlohách nabízejí své služby prostitutky, je podle vedení nizozemské metropole přeplněná turisty. Jejich počet by se měl podle představ radnice zákazem snížit.

Čtvrť červených luceren je v Amsterdamu populární atrakcí. Foto: Profimedia.cz
Amsterdam zakáže komentované prohlídky ve vykřičené čtvrti

Zákaz komentovaných prohlídek začne plně platit až od prvního ledna příštího roku. Již od letošního 1. dubna ale budou zakázány skupinové prohlídky s průvodcem po sedmé hodině večerní.

Kromě toho, že je kvůli skupinám turistů čtvrť červených luceren především večer a o víkendech přeplněná, nejsou komentované prohlídky podle radnice ani „uctivé k sexuálním pracovníkům”.

„Do dnešní doby už nepatří to, aby se sexuální pracovníci ukazovali jako turistická atrakce,” uvedl místostarosta Amsterdamu Udo Kock.

Podle radnice si navzdory jistým omezením, která byla přijata již v loňském roce, více než 80 procent podnikatelů v odvětví sexuálních služeb stále stěžuje na negativní dopad komentovaných prohlídek na jejich podnikání. Řada z nich vyjádřila také nespokojenost s obtěžováním ze strany turistů, například v podobě nechtěného fotografování.

Amsterdam ročně navštíví kolem 21 milionů turistů. Kromě individuálních návštěvníků čtvrtí červených luceren v současnosti projde každý týden asi tisíc skupin turistů s průvodcem.

Prostituci v Nizozemsku legalizovali v roce 2000 a příjmy z ní tak podléhají zdanění. Vlastníci podniků nabízejících erotické služby si musí opatřit podnikatelské oprávnění a dodržovat místní vyhlášky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků