Hlavní obsah
Rušné ulice bangladéšské Dháky nebyly cílovou dovolenkovou destinací Sandy Valdiviseové a jejího muže. Foto: Profimedia.cz

Aerolinky vysadily manžele na jiném kontinentu

Manželský pár z amerického Los Angeles zažil cestovní dobrodružství, na které rozhodně nevzpomíná s radostí. Turecká letecká společnost jej totiž dopravila na jiný světadíl. Při rezervaci letenek spletla kódy letišť.

Rušné ulice bangladéšské Dháky nebyly cílovou dovolenkovou destinací Sandy Valdiviseové a jejího muže. Foto: Profimedia.cz
Aerolinky vysadily manžele na jiném kontinentu

Sandy Valdiviseová a její manžel Triet Vo mířili z Los Angeles do senegalského Dakaru v západní Africe. Místo toho se ale ocitli v jihoasijském Bangladéši, na letišti v Dháce. Turkish Airlines, jež si pro cestu manželé zvolili, popletly kódy letišť. To dakarské má zkratku DKR, dhácké DAC.

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

„Řídili jsme se číslem letu na letenkách,“ cituje deník The Australian Sandy Valdiviseovou. Ta dodává: „Zkrátka předpokládáte, že je všechno správně.“ Když v letadle hlásili cestu do Dháky, dvojice Američanů se domnívala, že název Dakar jen vyslovují s rozdílným přízvukem. Až příliš pozdě zjistili, že se stal omyl.

Dlouhé čekání na kufry i omluvu

Zhruba 11 tisíc kilometrů od místa, kam manželé mířili, nahlásili tureckým aerolinkám chybu. Požadovali zajištění přesunu do Dakaru. Na dháckém letišti strávili přibližně půlden. Letecká společnost požadovala dohledání záznamu o původní rezervaci letenek, než pochybení uzná a zajistí nápravu.

Po přeletu do afrického Senegalu, který aerolinky nakonec zajistily zdarma, čekal pár další dva dny na svá zavazadla.

Ulice západoafrického Dakaru. Právě tam si americký manželský pár rezervoval letenky.

Foto: Profimedia.cz

Incident se odehrál loni v prosinci, situace ale stále není zcela dořešená. Podle britského deníku Telegraph volala Sandy Valdiviseová do Turkish Airlines poslední čtyři měsíce každý týden a žádala opakovaně o prošetření vzniklého omylu.

Mluvčí Turkish Airlines řekl pro Los Angeles Times, že se společnost hluboce omlouvá za to, co se stalo, a nabízí manželskému páru dvě letenky ekonomickou třídou kamkoliv v jejich letecké síti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků