Hlavní obsah
Největší fontánu na světě u Dubai Mall najdete lehce, hned vedle stojí nepřehlédnutelný mrakodrap Burj Khalifa. Foto: archiv CK Arcadia Air

Zahřešte si – ve vší slušnosti – v Dubaji

Už nevíte roupy, co dělat? Zaleťte si do Dubaje, tam vás z toho vyléčí. Nemusíte být ani nechutně bohatý, na prodloužený víkend vám stačí částka ve výši průměrného měsíčního platu – za půlku máte zájezd, druhou můžete prohýřit.

Největší fontánu na světě u Dubai Mall najdete lehce, hned vedle stojí nepřehlédnutelný mrakodrap Burj Khalifa. Foto: archiv CK Arcadia Air
Zahřešte si – ve vší slušnosti – v Dubaji

Ačkoli je Dubaj – a vůbec okolní emiráty – bohatou zemí, neznamená to, že si zde našinec nemůže užít trochu luxusu. On je to tak trochu paradox. Ačkoli se zdá, že v takové zemi nebudete mít ani na rohlík, opak je pravdou. Místní daňový systém zvýhodňuje obchodníky tak, že mnohé zboží je tu levnější než ve své zemi původu.

Nemusíte se bát, že budete trpět hladem. Obecně je v Dubaji jídlo zhruba na úrovni cen v Česku. V Carrefouru nakoupíte i levněji než u nás – třeba plastová lahev koly vás přijde na polovinu, než kdybyste si ji koupili v Albertu.

Zlomeček obrovského akvária v Dubai Mall je přístupný zdarma všem nakupujícím

Foto: archiv CK Arcadia Air

Takže pokud se skvěle nabaštíte v nějaké zapadlé restauračce nebo si zobnete pouličního kebabu, můžete se v klídku vrhnout třeba do tak oblíbeného šopování. K tomu slouží obrovská nákupní centra – takzvané mally. To takhle vlezete po ránu do jedné budovy a vylezete klidně až odpoledne. Třeba pověstný Dubai Mall, kde kromě tisíce butiků můžete provětrat i místní akvárium, z jehož rozložitosti a živého obsahu se vám zatočí hlava. Deset miliónů litrů vody – to už je něco na pokoukání. Zvláště pokud vám okolo hlavy rejdí žraloci nebo rejnoci. Celá vodní šou přijde v přepočtu za bratru necelé dvě stovky. No a když si budete chtít zabruslit, žádný problém. Pokud vydržíte kroužit po ledu dvě hodiny, zacálujete tři stovky – a ještě vám půjčí brusle.

Venku „čtyřicítky“ a za oknem Ski Dubai mráz a sněhuláci

Foto: archiv CK Arcadia Air

Nejvyšší čas se jít někam ohřát. Buď do moře, což je nejjednodušší a nejlevnější, nebo zkusit akvapark Dreamland, kde je tolik vodních (i nevodních) atrakcí, že nebudete vědět, na co vlézt dřív. Nicméně. Pokud si chcete vyloženě zařádit, to pravé na vás čeká za monstrózním hotelem Atlantis, který se nachází na Palm Jumeirah. To jsou ty uměle poskládané ostrůvky do tvaru palmy. A okolo nich na takové svatozáři, dokonce přímo v jejím středu, hotel stojí. Tam si můžete sjet aztéckou pyramidu po zadku nebo si zalaškovat s delfíny (stejně jako Tomáš Berdych, když tu v roce 2012 hrál na Dubaj Open). Kromě toho tu mají nekonečné tobogany a mořské akvárium. Za tisícovku na den to rozhodně stojí. (Pokud jste hostem hotelu, máte to grátis.)

Hotel Atlantis The Palm v celé své kráse

Foto: Imre Solt, Wikimedia Commons

Že je vám z toho horko? Tak tedy šup na lyže. Kam? No přece do Ski Dubai, nejznámější sjezdovky v okolí. Najdete ji v Mall of The Emirates. Na 400 metrů dlouhou sjezdovku vás samozřejmě vyveze sedačková lanovka. Lyže si do Dubaje nemusíte vozit z domova – ty vám blahosklonně půjčí včetně oblečení a ponožek. Za dvě hodinky si prolyžujete další tisícovku, a pokud se zastavíte v půli sjezdovky v Avalanche Café na groček, tak i něco navíc.

Venku „čtyřicítky“ a za oknem Ski Dubai mráz a sněhuláci

Foto: archiv CK Arcadia Air

A pak rychle zpátky do tepla večerních ulic a najít nějaký súk – tržiště s nekonečným sortimentem všeho – včetně vonících orientálních dobrůtek, které váš žaludek ponoří do peřinky opojení a vy pak budete moci ještě doutratit, co po kapsách zbylo, a koupit si něco na památku. Něco, co nemá visačku s „kopyrajtem“ nebo „trejdmárkem“, ale voní to kouzlem večera a sálá z toho teplo lidských dlaní, které tomu daly tvar a duši. A tu duši si pak odvezete domů…

Inzertní sdělení: Líbí se Vám tento článek? Zakuste si exotiku na vlastní kůži! Třeba právě Spojené arabské emiráty s CK Arcadia Air!
CK Arcadia Air – specializovaná cestovní kancelář na exotiku – pořádá více než 370 originálních exotických zájezdů do 55 zemí v Asii, Africe, Americe, Austrálii a Oceánii. Organizuje privátní poznávací programy a safari s vlastním průvodcem CK pro individuální turisty a malé skupinky. Žádné velké skupiny! Dovolená na míru!
Kambodža, Thajsko
již od 29 980 Kč


Nádherná panenská příroda, průzračné vodopády, zapomenuté chrámy v džungli, khmerské chrámové komplexy, dlouhé písčité pláže – to vše zažijete v Kambodži. Poznání Kambodži doplníte pobytem na ostrově Koh Chang v Thajsku.
 
 Keňa již od 37 160 Kč

Vydejte se s námi na safari do Keni a setkejte se s pravou africkou divočinou tváří v tvář. Uvidíte „velkou pětku“ – lva, levharta, slona, nosorožce, buvola – a spoustu divoké zvěře. Můžete také navštívit vesnice domorodých Masajů nebo si safari prodloužit o pobyt u Indického oceánu. Safari na míru!
Izrael již od 16 680 Kč

Navštivte místo střetu tří náboženství a putujte po historických místech pocházejících už z 1. století n. l. Uvidíte všechna místa přímo i nepřímo spjatá s životem Ježíše Krista – Betlém, Jeruzalém, Nazaret, Galilejské jezero, Tiberii a další. Zároveň si i můžete odpočinout u Mrtvého moře.
 
 Indie již od 27 420 Kč

Poznání Indie cílené na jeden z nejoblíbenějších turistických okruhů – Zlatý trojúhelník. Tvoří ho tři úchvatná indická města – Dillí, Agra a Jaipur. Tato města oplývají krásnými starobylými památkami, jako jsou například Tádž Mahal, Jantar Mantar, Palác větru nebo Qutab Minar.
Anketa
Kterou z těchto zemí v Asii byste chtěli navštívit?
Čína
19.6 %
Indie
7.2 %
Jordánsko
7.6 %
Kambodža
8.6 %
Omán
4.7 %
Srí Lanka
27.9 %
Vietnam
24.4 %
Celkem hlasovalo 1834 čtenářů.

Dubajská nej

nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa,

největší obchodní centrum na světě – Dubai Mall

největší fontána na světě

 

Burj Al Arab – největší plachetnice na světě

Foto: Jumeirah International LLC

nejluxusnější hotel na světě – Burj Al Arab

největší zastřešená lyžařská sjezdovka v Asii

největší akvárium na světě

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků