Hlavní obsah
Příroda kolem Chicoutimi Foto: Archiv

Velký okruh východní Kanadou: Den 4 - venkovem provincie Quebec

Blíží se doba dovolených a někteří stále váhají, kam se vydat. Pro ně přinášíme sérii článků popisující zájezd do východní Kanady tak, jak ho vidí průvodce jedné renomované cestovní kanceláře, která je na trhu již mnoho let a zájezd má dokonale propracovaný. Je pak na každém cestovateli, zda pojede do Kanady sám, nebo s nějakou cestovní kanceláří.

Příroda kolem Chicoutimi Foto: Archiv
Velký okruh východní Kanadou: Den 4 - venkovem provincie Quebec

Dnes nás čeká cesta panenskou přírodou podél řeky St. Maurice po silnici číslo 155. Dostaneme se na nejopuštěnější a nejvzdálenější místa od civilizace až k jezeru Lac St. Jean, kam se běžný turista jen tak nemá šanci podívat. Cesta vede překrásnou kanadskou přírodou převážně listnatými lesy. Projíždíme vesničkami Carigan a La Tuque.

Krajina v Quebecu

Foto: Jan Kužel America Tours

Uprostřed lesů a vodopádů si dáváme piknikovou pauzu na svačinu a vycházku podél řeky. Za cestu několikrát zastavujeme na fotografování přírodních scenérií. Dávno pryč je včerejší atmosféra rušného Montrealu, užíváme si překrásné přírody okolo.

Krajina v Quebecu

Foto: Archiv

Za dvě stovky kilometrů dorazíme na okraj obrovského jezera Lac St Jean, které zdálky připomíná  moře. Po obědě, který si dáváme ve stylové restauraci v městečku Roberval, mám připravenou jednu specialitu nad rámec programu, která se vždycky klientům líbí. Jedná se o návštěvu vesničky Mashteuiatsch, která leží na území indiánského kmene.

Indiánské muzeum

Foto: Archiv

Tady zastavuji u muzea Inuitů, původních obyvatel těchto končin, kteří zde žijí dodnes. Hned u vchodu mě vítá indián Joan, se kterým se znám už pár let, od doby co jsem tohle muzeum objevil. Joan je správcem a zároveň průvodcem většiny návštěvníků. Radostně  se vítá s celou skupinou a nejdřív jdeme do malého kina na instruktážní film o životě  Inuitů, pak procházíme jednotlivé exponáty a Joan upozorňuje na různé zajímavosti.

Indiánské umění

Foto: Archiv

V družném hovoru trávíme více než půl hodiny. Všichni účastníci zájezdu pokládají Joanovi zvědavé otázky o životě jeho inuitské komunity. Od lovu medvědů až po možnosti  práce pro místní indiány. Nakonec koupíme nějaké suvenýry, výtěžek z jejich prodeje je věnován místní škole.

Chicoutimi

Foto: Archiv

Loučíme se s Joanem a vyjíždíme směr Chicoutimi, místa dnešního ubytování. V tomto místě už se domluvíte pouze francouzsky. V podvečer si ještě prohlédneme historické centrum města a společně se projdeme v parku podél řeky  Saguenay, kde obdivujeme zdejší zajímavost – vodotrysk.

Vodotrysk

Foto: Archiv

Po setmění a večeři ve vyhlášené restauraci St. Hubert specializující se na kuřecí maso je čas jít spát.

Večeře v St.Hubert

Foto: Archiv

Zítra nás čeká opravdová lahůdka, plavba  a pozorování velryb.

Autor: Jan Kužel America Tours

Anketa
Jakému masu dáváte přednost?
Drůbež
38.7 %
Vepřové
26.4 %
Hovězí
19 %
Ryby
10.8 %
Maso nejím
5.1 %
Celkem hlasovalo 390 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků