Hlavní obsah
Caminito Foto: Alena Knotková

Buenos Aires - hlavní město tanga

Hlavní město Argentiny najdeme na březích Rio de la Platy. V současné době patří k největším španělsky mluvícím městům na světě. Toto kulturní a kosmopolitní město zaujme většinu turistů, kteří ho navštěvují v hojném počtu.

Caminito Foto: Alena Knotková
Buenos Aires - hlavní město tanga

Město bylo založeno v 16. století jako Ciudad de Nuestra Señora Santa María del Buen Ayre. Od té doby se Buenos Aires rozvíjelo a rozrůstalo závratnou rychlostí. Místní obyvatelé hrdě se hlásící ke jménu „portéňos“ (lidé z přístavu) mají své kořeny hlavně v Evropě. Během let však zde vznikaly i další komunity z okolních států a Asie.

V Buenos Aires najdeme několik známých čtvrtí, které určitě stojí za návštěvu. Záleží jen na vás, kolik máte času a jak důkladně je prozkoumáte.

Buenos Aires

Foto: Alena Knotková

La Boca

Tradiční přístavní část města. Její historie je úzce spjatá s tangem a přistěhovalectvím. Slavná část Caminito je vlastně úzká ulička plná různobarevných domů a domečků a působí jako venkovní umělecké muzeum. Najdete zde obchůdků s řemeslnými výrobky, hudebníky a tanečníky tanga.

Caminito

Foto: Alena Knotková

San Telmo

Jedna z nejstarších částí Buenos Aires, která je plná historických uliček a domů v různých architektonických stylech. Mezi hlavní atrakce patří každou neděli starožitný trh, který pokaždé přiláká velké množství turistů i místních obyvatel.

Hrobka Evy Peron

Foto: Jana Jaderná America Tours

Recoleta

Jedna z nejvýstavnějších čtvrtí tohoto velkoměsta. Místo bylo založeno v okolí historického hřbitova, kde nalezneme hrobky nejslavnějších osobností argentinské kultury jako např. Evy Peron.

Plaza de Mayo

Foto: Alena Knotková

Hlavní zajímavosti Buenos Aires

Plaza de Mayo – historické náměstí v centru Buenos Aires, kde bylo město podruhé a definitivně založeno. Patří mezi hlavní místa pro důležité politické akce. Až do dnešních dob zde protestují pravidelně matky dětí odvlečených z domu v pohnutých dobách nedávné argentinské historie.

Plaza de Mayo

Foto: Jana Jaderná America Tours

Vládní palác – známý rovněž jako Casa Rosada (Růžový dům). Jeho barva se původně měnila podle politické strany, která momentálně vládla (bílá nebo červená). Neustálé změny vedly k výslednému vzezření budovy.

Avenida 9 de Julio – prochází městem ze severu na jih. Slavná široká třída tvoří rušnou tepnu v Buenos Aires.

Obelisk

Foto: Jana Jaderná America Tours

Obelisk – na malém náměstí Plaza de la Republica najdeme symbol města. Šedesát sedm metrů vysoký sloup byl odhalen při příležitosti 400. výročí prvního založení Buenos Aires

Rytmy tanga znějí všude

Foto: Jana Jaderná America Tours

Tango

Buenos Aires je světové hlavní město tanga, rytmů, které se pravděpodobně zrodily na březích řeky La Plata na konci 19. století jako směs evropských a afrických žánrů. Mnoho slov v písních, na něž se tančí, pochází ze slangu nebo z dialektu jazyka lidí žijících na břehu. Je možné, že některá slova pochází i od vězňů, kteří se chtěli tajně dorozumívat.

Tango

Foto: Alena Knotková

Dnes můžete tanečníky tanga vidět všude – na ulicích, v parcích i v barech. Mezi místními je velmi oblíbené večer navštěvovat představení tanga ve speciálních podnicích. Při konzumaci skvělého argentinského steaku si užijí příjemný večer.

Pokud máte v Buenos Aires více času, můžete si udělat výlet do delty řeky zvané Tigre, která je známá jako rekreační oblast. Za návštěvu stojí jistě i další zajímavosti jako např. fotbalový stadion Boca Juniors, kde hrál i slavný Maradona.

Autor : Alena Knotková America Tours

Anketa
Chtěli byste v Buenos Aires navštívit raději představení tanga nebo fotbal?
představení tanga
78.9 %
fotbalový zápas
21.1 %
Celkem hlasovalo 147 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků