Mostecký projekt je jedinečný svojí velikostí, polohou v centru města, a tudíž i snadnou dostupností. Centrum je určeno pro všechny věkové kategorie, od dětí přes teenagery až po dospělé a seniory.

Bludiště je navrženo jako třípatrové s výškou do 10 metrů. Obsahuje 25 rozmanitých lanových překážek a 19 přestupových domečků. Součástí je 26 metrů vysoká vyhlídková věž s nástupním točitým schodištěm. Z věže je výhled na centrum města a místní vrchy Hněvín, Širák a Ressl.

Skladba prvků bludiště je navržena pro všestranný rozvoj především dětí, proto obsahuje prvky pohybové, balanční, vzdělávací, ale i odpočinkové a relaxační. Lávky jsou široké 1,2 metru a nechybí zde bezpečnostní zábradlí i ochranné sítě. Chybět nebude ani dětské hřiště a zázemí. Bludiště bude přístupné dětem od tří let.

Nová atrakce vyšla městskou pokladnu na zhruba 30 milionů korun. Provozovatelem Funparku je Sportovní hala Most. „Vzniklo místo, které smysluplně a hlavně aktivně vyplní volný čas nejen dětem, ale i dospělým. Vytvoříme tím místo pro setkávání lidí všech věkových kategorií v samém srdci parku Šibeník. Lanový park má oživit město a posílit zájem turistů o něj,” uvedl primátor města Jan Paparega.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.