Londýn možná nemá tolik památek, návštěvníky přesto láká svojí jedinečnou atmosférou, kde se historie střetává se současností. Hlavní město Velké Británie láká množstvím muzeí a galerií, například jednou z těch světově nejvýznamnějších Tate Modern. Milovníci nákupů pak mohou vyrazit na proslulou Oxford Street, jež patří mezi nejdražší nákupní ulice světa vedle pařížského bulváru Champs-Élysées nebo newyorské 5. Avenue.

Bazilika Sacré-Cœur shlíží na Paříž z kopce Montmarte.

Bazilika Sacré-Cœur shlíží na Paříž z kopce Montmarte.

FOTO: Profimedia.cz

Na druhém místě skončila Paříž, která si s Londýnem tentokrát prohodila pořadí. Přesto je město tisíců světel turistickou stálicí, vždyť Francie stále patří k nejnavštěvovanějším destinacím na světě — v roce 2017 ji zhlédlo 86,9 milionu turistů. Paříž láká romantickými ulicemi, muzei, galeriemi, památkami a samozřejmě gastronomií.

Praha předběhla New York i Sydney

Trojici nejlepších destinací uzavírá Řím, který TripAdvisor popisuje jako ohromné muzeum pod širým nebem. Hlavní město Itálie láká na řadu slovutných památek, ať už jsou to pozůstatky z doby Římské říše jako Koloseum či Forum Romanum, nebo novější pamětihodnosti v podobě Fontány di Trevi a podobně. V Římě se ale nevyhnete davům, tedy pokud se nechcete vydat poněkud alternativní cestou.

Z Andělského hradu jsou krásné výhledy na Řím.

Z Andělského hradu jsou krásné výhledy na Řím.

FOTO: Taťána Marenčíková, Novinky

V žebříčku destinací dále figurují ostrovy Kréta, Bali či Phuket, následně Barcelona, Istanbul, Marrákeš a desítku uzavírá Dubaj. Jedenácté místo obsadila Praha, která předběhla i New York, Tokio, Lisabon nebo Sydney.

Pro chrám Sagrada Familia je charakteristická přítomnost jeřábů. Dostavěno by mělo být údajně kolem roku 2022.

Chrám Sagrada Familia je nejznámější barcelonskou dominantou.

FOTO: Michael Švarc, Novinky

Nejlepší destinace jsou dále rozděleny i podle konkrétních světadílů i zemí. Například nejlépe hodnoceným místem v Rakousku je Vídeň, následovaná Salzburgem či lyžařskými středisky Sankt Anton am Arlberg, Eben am Achensee, Neustift im Stubaital a dalšími. Nejlepšími destinacemi v Německu jsou Berlín, Mnichov, Hamburk, Kolín nad Rýnem a páté jsou Drážďany.

Večerní pohled na náměstí Jemaa el-Fna v Marrákeši.

Večerní pohled na náměstí Jemaa el-Fna v Marrákeši.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Ceny portálu TripAdvisor jsou vyhodnocovány na základě algoritmu, který analyzuje tisíce uživatelských recenzí. Podle nich pak sestavuje pořadí. Letos byly zatím vyhlášeny kategorie nejlepší hotel, který najdete v Kostarice, a nejlepší pláž, jež se nachází na ostrově patřícím k Brazílii.

Nejlepší destinace světa podle TripAdvisoru:
1. Londýn, Spojené království
2. Paříž, Francie
3. Řím, Itálie
4. Kréta, Řecko
5. Bali, Indonésie
6. Phuket, Thajsko
7. Barcelona, Španělsko
8. Istanbul, Turecko
9. Marrákeš, Maroko
10. Dubaj, Spojené arabské emiráty
11. Praha, Česká republika
Zdroj: TripAdvisor