Bílá patří k největším areálům na Moravě a rozprostírá se hned na dvou protilehlých svazích — severní stinná strana hostí dlouhé sportovní sjezdovky, jižní svahy zas kratší modré.

Naší oblíbenou sjezdovkou na Bílé je Červená FIS, která se může pyšnit homologací na slalom i obří slalom a jezdí se na ní pravidelně mezinárodní závody. Na této závodní trati se vám to hned z úvodu nekompromisně rozjede a až ve spodní třetině se profil tratě trochu narovná. Sjezdovka je sice prudká a díky stínu i hodně rychlá, na druhou stranu je ale po celé délce pěkně přehledná.

Bílá patří mezi největší beskydské areály.

Bílá patří mezi největší beskydské areály.

FOTO: Tomáš Rucký

Na jižní svahy svítí sluníčko už od samého rána.

Na jižní svahy svítí sluníčko už od samého rána.

FOTO: Tomáš Rucký

Červený profil a dostatečnou přehlednost najdete i u vedlejší sjezdovky se zavádějícím názvem Zelená, která díky stínu rovněž zůstává dlouho tvrdá. Chcete-li dát za krátký čas více jízd, využijte kotvového vleku, kde zpravidla nebývají žádné fronty. Jedinou mírnou variantou je na severní straně sjezdovka Modrá, která má zároveň se svými terénními hranami a zatáčkami nejčlenitější profil.

Oproti severním svahům svítí sluníčko na ty jižní už od samého rána. Modré sjezdovky jsou kratší, mírnější a obsluhované kotvovým vlekem. Na „první lano“ jsou tu k vidění pěkně řezané oblouky sportovních lyžařů, později tyto modré tratě opanují spíš kurzy lyžařských škol.

V Bílé najdete obtížnější i mírnější sjezdovky.

V Bílé najdete obtížnější i mírnější sjezdovky.

FOTO: Tomáš Rucký

Myslí na děti

Pod jižními sjezdovkami najdete rozhlehlý a dobře ohraničený dětský park, který patří vůbec k nejvybavenějším dětským parkům v České republice.

Pro děti je tu k dispozici několik pojízdných pásů, dětská pomička, lyžařský kolotoč, malé překážky na nácvik obloučků i prvních malých skoků, kužely, podjížděcí branky, bouchací panák nebo boxovací míč zavěšený na laně. V dětském parku probíhá výuka pod taktovkou lyžařské školy Sun Ski, která se zaměřuje na výuku dětí už od 2 let. Více o škole a parku zde.

V areálu myslí i na nejmenší. Pod jižními svahy je rozlehlý a ohraničený park pro děti.

V areálu myslí i na nejmenší. Pod jižními svahy je rozlehlý a ohraničený park pro děti.

FOTO: Tomáš Rucký

Na oběd můžete zajít do občerstvení Bi-Fi vedle pokladen, které nabízí tradiční regionální pochutiny, jako jsou valašská kyselice či halušky, nebo můžete vyzkoušet restauraci v hotelu Bauer, kde je k mání kromě tradiční nabídky jídel i denní menu.