Myšlenka procestovat svět se v hlavách amerických manželů z Colorada zrodila zhruba před rokem a půl. Teprve letos na jaře ale prodali všechen majetek, za nějž získali 65 000 dolarů (1,48 milionu korun) a s jejich pomocí si plní sen. A užívají si ho i jejich malé děti – šestiletý Santiago a tříletá Nora.

Velkolepou pouť rodinka odstartovala v červnu na Havaji, kde navštívila ostrov Maui a hlavní město Honolulu. „Vždycky jsem snila o tom projet Havaj v dodávce,“ řekla Jessica serveru Outdoorsy. „Nevím, kde se ta myšlenka vzala, ale zkrátka jsem po tom toužila.“ A jak si vysnila, tak se i stalo. „Dalo nám to možnost poznávat ostrov lépe. V hotelu si příliš zvyknete na pohodlí a málokdy se vydáte mimo nejbližší okolí,“ myslí si.

Na seznamu navštívených zemí mají manželé třeba Malajsii, Thajsko nebo Kambodžu.

Na seznamu navštívených zemí mají manželé třeba Malajsii, Thajsko nebo Kambodžu.

FOTO: Profimedia.cz

V jihovýchodní Asii strávili přes tři měsíce.

V jihovýchodní Asii strávili přes tři měsíce.

FOTO: Profimedia.cz

Od té doby, tedy za posledních zhruba pět měsíců, navštívili manželé přes 30 destinací a všechny své výlety pečlivě dokumentují na Instagramu. Nově nabytou svobodu si celá rodina užívá a zatím to nevypadá, že by se schylovalo k návratu k obyčejnému životu. Vždyť jen během srpna a září stihli procestovat třeba Singapur, tři města v Malajsii nebo Bangkok a Čiang Mai v Thajsku. Z jihovýchodní Asie se posléze vydali k protinožcům.

Cestování si užívají i jejich malé děti.

Cestování si užívají i jejich malé děti.

FOTO: Profimedia.cz

Někteří přátelé manželům vyčetli, že se chovají nezodpovědně, a to přestože na cestách nezanedbávají ani výuku svého syna. „Občas mám pocit, že nám přeskočilo, ale většinu času jsem nadšená. Ačkoli je taková cesta vždy trochu risk, nikdy se neohlédneme a nebudeme litovat, že jsme se na ni vydali,“ napsali manželé na blogu, který si vedou.