Analýza ukázala, že linky na nebo z Heathrow figurují v první desítce celkem pětkrát. Je to dáno mimo jiné tím, že Londýn často bývá spojnicí mezi Evropou, Asii a Severní Amerikou. Nejvýnosnější jsou tyto linky ale i z důvodu četnosti letů.

Například na lince mezi australským Melbourne a Sydney, která se v žebříčku umístila jako druhá nejlukrativnější, vypravuje společnost Qantas 65 letů denně. Jedná se proto o nejvýnosnější domácí trasu, ročně si díky ní společnost vydělá přes 854 miliónů dolarů (18,8 miliardy korun). Třetí a čtvrtou příčku mají linka z Heathrow do Dubaje, provozovaná společností Emirates, a linka z Londýna do Singapuru aerolinek Singapore Airlines.

Další linky na či z Heathrow jsou na sedmém a osmém místě - linka z Hongkongu a linka do katarského Dauhá. Podle Independentu se není proč divit, že se na londýnském letišti zvažuje vybudování už třetí ranveje.

Všech deset nejvýdělečnějších linek v žebříčku má podle společnosti OAG silnou poptávku, a i když patří mezi ty nejlukrativnější, nemusí se to nutně projevovat na ceně letenek.

Deset nejvýnosnějších leteckých linek na světě
Linka
DopravceVýdělek v korunách (miliardy)
1. Londýn Heathrow - New York JFK
British Airways
 22,8
2. Melbourne - SydneyQantas Airways
 18,8
3. Londýn Heathrow - DubajEmirates
 18
4. Londýn Heathrow - Singapur
Singapore Airlines 15,6
5. Los Angeles International - New York JFK
American Airlines 15,4
6. San Francisco International - Newark International
United Airlines 15,1
7. Hongkong - Londýn Heathrow
Cathay Pacific Airways
 13,9
8. Londýn Heathrow - Dauhá
Qatar Airways
 12,19
9. Vancouver International - Toronto Pearson International
Air Canada
 12,18
10. Sydney - Singapur
Singapore Airlines
 11,9
Zdroj: OAG