První exkurze by měla londýnská firma podniknout v květnu 2018, píše portál Business Insider. Cesta začne u pobřeží kanadského ostrova Newfoundland a odtud bude pokračovat k vraku legendárního zaoceánského parníku, který leží na dně Atlantského oceánu — posádka ponorky vezme pasažéry do hloubky 4000 metrů.

Tím ovšem výlet neskončí, cestující budou mít možnost navléct potápěčskou výstroj, prozkoumat vrak lodi a spatřit na vlastní oči také ikonické schodiště. Plavba nebude levná, má se jednat o ekvivalent toho, co museli na Titaniku zaplatit cestující za lístek v první třídě. Společnost Blue Marble Private na svých stránkách uvádí, že se jedná o zážitek pouze pro opravdu dobrodružné duše, jelikož k vraku lodi se podívalo mnohem méně lidí než do vesmíru nebo kolik dosáhlo vrcholu Everestu.

Nepotopitelná loď, jak o Titaniku prohlašoval její hlavní konstruktér Thomas Andrews, vyplula z britského Southamptonu směrem do New Yorku 10. dubna 1912. Svého cíle ovšem nikdy nedosáhla, protože pět dní po zahájení plavby narazila na ledovec a skončila na dně oceánu.