Takzvané dómy jsou navrhnuté tak, aby vypadaly jako tradiční obydlí afrického kmene Masajů, pro který je domovem právě Tanzanie a také část Keni. Tedy minimálně tvarem, jelikož uvnitř hosté naleznou královské postele nebo velké koupelny.

Plusem ovšem je, že díky umístění jsou dómy napájeny zejména solární energií, takže zanechávají pouze malou ekologickou stopu.

Dómy jsou inspirovány tradičním masajským obydlím.

Dómy jsou inspirovány tradičním masajským obydlím.

FOTO: Profimedia.cz

„Struktura těchto budov je navíc vyrobena z recyklovatelného materiálu. Tvarem jsme se nechali inspirovat u tradičního masajského obydlí, kruhových vesnic zvaných Boma, které do krajiny šetrně zapadají,“ vysvětluje vedení hotelu.

Dodává, že prioritou bylo také vytvořit pro hosty pohodlí. Nelze popřít, že výhledy, které se z teras jednotlivých pokojů naskýtají, jsou kouzelné.

Terasa nabízí výhled přímo do džungle.

Terasa nabízí výhled přímo do džungle.

FOTO: Profimedia.cz

Rezervace Ngorongoro se rozprostírá mezi stěnami prastarého vyhaslého vulkánu a nachází se v ní největší koncentrace volně žijících afrických zvířat. Od roku 1979 náleží k přírodnímu dědictví UNESCO, před šesti lety se zápis rozšířil také na kulturní dědictví. Jedná se navíc o největší neporušený kráter na světě, kterému se odborně říká kaldera.