Společnost Thun 1794 si už nechala zpracovat projekt přestavby. Podle něj by v bývalé kantýně mohly být umístěny velké panely, na nichž by se návštěvníci mohli seznámit s celou technologií výroby porcelánu. Součástí má být i porcelánová školička.

„Celkové náklady odhadujeme kolem čtyř až pěti miliónů korun. Žádali jsme už dvakrát na ministerstvu pro místní rozvoj, ale zatím jsme neuspěli. V červnu ale budeme žádat znovu. Podle harmonogramu by pak práce mohly trvat asi šest měsíců," popsal Šimek.

Návštěvníci se mohou zapojit

Současným návštěvnickým okruhem projde přes 5000 lidí ročně a jejich počet stále roste, jak uvedla Růžena Dolinová, která okruhem provází. Návštěvníci si mohou prohlédnout kolekce porcelánu v předváděcím sálu, projdou se výrobou a ve školičce si mohou sami nazdobit porcelán.

Porcelánová školička je jedním z nejoblíbenějších míst prohlídky, hlavně pro školní výpravy. Ta ve výrobní hale by měla zůstat, v připravované expozici by ji měla doplnit další. Sloužila by zároveň jako místo, kde mohou dospělí návštěvníci, kteří si chtějí prohlédnout výrobu, nechat své děti hrát si s porcelánem.

Návštěvnický okruh v porcelánce Thun 1794 je součástí většího turistického okruhu po tradicích Karlovarska, který nabízí návštěvu muzea Becherovky, sklárny Moser a porcelánky. Podle generálního ředitele Thun 1794 Vlastimila Argmana se návštěvníci na této trase na malém území mohou seznámit hned se třemi proslulými značkami.