Už rok 2013 byl pro zámek Lednice z hlediska návštěvnosti rekordní. A zámek se stal nejoblíbenější českou památkou ze 101 památkových objektů, klášterů, hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu.[celá zpráva]

Letos ale návštěvnická sezóna neskončí posledním říjnovým víkendem jako v minulosti. O víkendech se sem zájemci budou moci podívat až do Vánoc. Během všedních dní pak na vyžádání.

Až 40 procent návštěvníků lednického zámku tvoří cizinci. Ponejvíce tam míří z okolních států, jako je Slovensko, Rakousko, Polsko, ale i ze vzdálenějších, jako je Maďarsko či Rusko.

Přestože byl zámek odjakživa oblíbeným cílem výletů, postupně se stává ještě atraktivnějším díky opravené fasádě a někdejším jízdárnám, ve kterých má vzniknout centrum představující krásy Lednicko-valtického areálu.

Minaret v lednickém zámeckém parku

Minaret v lednickém zámeckém parku.

FOTO: Profimedia.cz

Lednický zámek nabízí tři prohlídkové okruhy, poslední z nich vznikl v tomto roce. Dále se návštěvníci mohou projít parkem, bezplatně. Oblíbenou zastávkou je tam třeba minaret. Zámek byl společně s parkem a nedalekým zámkem ve Valticích zapsán jako Lednicko-valtický areál roku 1997 na seznam UNESCO.