Novým letadlem Airbus A330 chtějí ČSA létat mezi Prahou a Soulem v sobotu a v neděli. Korean Air létá v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu. Na dálkové linky se ČSA vracejí po tříleté pauze. Dříve pro dálkové lety využívaly starší typ letounu určeného pro střední a dlouhé lety - Airbus A310, se kterým létaly do New Yorku do roku 2009.

"Zatím ještě nemáme přesný termín, kdy by měl airbus do Česka dorazit," uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík s tím, že je nejdříve nutné vyřízení různých povolení, která jsou nezbytná pro uvedení nového druhu letadla do provozu. Pravděpodobně do Prahy dorazí až v květnu, přesné datum ale budou aerolinie vědět jen s několikadenním předstihem.

Soul Tower je jedním z míst, které by turista v Soulu neměl vynechat.

Soul Tower je jedním z míst, které by turista v Soulu neměl vynechat.

FOTO: Profimedia.cz

Kromě českých úřadů potřebují ČSA k provozování letů ještě svolení korejské strany. Na oficiální povolení dopravce stále čeká, jak doplnil Šabík. Spolupráce ČSA a korejského dopravce, v rámci které si obě společnosti umožňují vzájemně prodávat letenky na některé lety druhého partnera, trvá už několik let.

Součástí dohody na lince do Soulu je i synchronizace letových řádů, pro lepší návaznost přestupů na linky, které dále směřují například do Japonska a dalších zemí jihovýchodní Asie, o které mají ČSA zájem. Korean Air na oplátku získají přístup k dalším linkám ČSA po Evropě.

TIP: Při návštěvě Soulu byste si neměli nechat ujít výlet na věž Soul Tower známé také jako Namsan Tower. Byla postavena v roce 1969 na hoře Namsan v centru města a je jeho nejvyšším bodem. Věž totiž stojí na kopci, takže se její vrchol nachází v úctyhodné výšce 483 metrů. Z ptačí perspektivy tu město můžete okukovat i u dobrého jídla. Ve čtvrté vyhlídkové plošině je restaurace.