V katalogu by mělo být vysvětleno, že místní obchodníci neprodávají sušenky, na jaké jsme zvyklí, např. máslové nebo oříškové.

Zavírat v poledne je od místních obchodníků hanebnost. Často si právě v této době potřebuji něco koupit. Ta jejich siesta by měla být zakázána.

Při dovolené v Indii jsem byl znechucen, když jsem zjistil, že téměř všechny pokrmy v restauracích jsou připravovány na kari. Nesnáším kořeněná jídla!

Neupozornili nás, že si máme do aquaparku vzít plavky

Rezervovali jsme si výlet do aquaparku, ale nikdo nás neupozornil, že si máme vzít plavky a osušky.

Turisté v africké rezervaci viděli sexuálně vzrušeného sloního samce. Jeden z účastníků safari poté žádal o vrácení peněz. Pohled na slona prý zničil jeho líbánky, neboť v něm vyvolal pocit méněcennosti.

Jedna ze zákaznic si stěžovala, že ji hotelový personál zavřel v pokoji. Ukázalo se, že si cedulku Nerušit na klice dveří vyložila jako zákaz opustit pokoj.

Zjistili jsme, že písek na pláži se liší od toho, který je vyobrazen ve vašem katalogu. Tam je písek žlutý, zatímco ve skutečnosti je spíše bílý.

Zjistili jsme, že písek na pláži se liší od toho, který je vyobrazen ve vašem katalogu. Tam je písek žlutý, zatímco ve skutečnosti je spíše bílý.

FOTO: fotobanka Profimedia

Hotelový host si stěžoval, že polévka byla příliš silná a hustá. Ukázalo se, že si nabral plný talíř omáčky.

Opalování nahoře bez by mělo být na plážích zakázáno. Měla jsem zkaženou dovolenou, protože můj manžel se neustále ohlížel po cizích ženských.

Koupili jsme si od pouličního prodavače sluneční brýle Ray Ban za pět eur, ale zjistili jsme, že jsou falešné.

Nikdo nás neupozornil, že v moři budou ryby. Děti se polekaly.

Z dovolené na Jamajce jsme domů letěli devět hodin. Američané, kteří si zaplatili stejnou dovolenou, byli doma za pouhé tři hodiny.

Srovnal jsem velikost našeho apartmá s jednou ložnicí s velikostí apartmá o třech ložnicích, v němž bydleli naši přátelé. Naše bylo podstatně menší.

V katalogu je uvedeno: Hotel bez kadeřnictví. My se na kadeřnice teprve učíme. Nebudeme mít problémy, když se v takovém hotelu ubytujeme?

Je tam příliš mnoho Španělů. Recepční mluví španělsky, v restauracích je španělské jídlo. V zahraničí žije nějak příliš mnoho cizinců.

Fronta bez klimatizace

Museli jsme vystát frontu venku, bez klimatizace.

Jako cestovní kancelář máte povinnost upozornit nás na hlučné a nepořádné spolucestující, než se vydáme na cestu.

Poštípali mě komáři. Nikdo mě předem neupozornil, že štípou.

Můj snoubenec a já jsme si zamluvili dvoulůžkový pokoj. Byli jsme ale ubytováni v pokoji s jednou manželskou postelí. Budu vás volat k zodpovědnosti, neboť jsem zjistila, že jsem těhotná. Nestalo by se to, kdybychom dostali pokoj, jaký jsme si rezervovali.