Hlavní obsah
Nápaditě kombinované dřeviny vytvářejí zákoutí, které potěší oko v každé roční době. Foto: Archiv čtenářky

Těšíte se na jaro? Nalaďte se prohlídkou zahrady naší čtenářky

Na svou zahradu v Šenově to nemá naše čtenářka paní Jarmila z domova daleko. Dostala ji spolu s pozemkem od rodičů. Na začátku ale nevypadala tak pěkně jako nyní. Léta práce se zkrátka vyplatila.

Nápaditě kombinované dřeviny vytvářejí zákoutí, které potěší oko v každé roční době. Foto: Archiv čtenářky
Těšíte se na jaro? Nalaďte se prohlídkou zahrady naší čtenářky

Čtyři generace rodiny paní Jarmily vlastnily v Šenově pozemek a zahradu s rekreační chatou. Naše čtenářka v nedávné době ale pozemek nakonec prodala a ponechala si pouze zahradu.

„Je mi 78 let, už se o zahradu starám od svých 30, kdy jsem ji dostala od svých rodičů. Původně tam byly jen kopřivy a louka. Založila jsem ji z malých sazenic,” napsala nám paní Jarmila.

Zahrada funguje jako okrasná, rekreační i užitková. Oko návštěvníka se může pokochat nejenom nad skalkou, kolem níž vede cesta z dlaždic uložených jako stupy. Pozornost přitahují i velice elegantní shluky dřevin, v nichž jsou nápaditě zkombinované druhy různých výšek i barev tak, aby společně vytvářely po celý rok zajímavou kompozici.

„Posílám ukázku úrody maloplodého kiwi, hroznů, rajčat. Na zahradě jsem nechala i kousek louky s kopretinami,” pokračuje čtenářka. A právě její snímky prozářené sluncem jsou příjemnou připomínkou minulých krás i příslibem blížícího se jara.

„Už se těším, až bude jaro a až s přítelem vyrazíme ven a budeme bez roušek dýchat čerstvý vzduch, pracovat a třeba i trochu hubnout,” uzavírá s optimismem naše čtenářka.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků