Hlavní obsah

Ptačí krmítka na zahradě

Až budete v zimě sedět v příjemně vytopené světnici a okolí bude odpočívat pod sněhovou peřinou, nezapomeňte na malé ptáčky. Od jara do podzimu vám na zahradě sbírali škodlivý hmyz a zpříjemňovali vám pobyt venku svým zpěvem. Měli byste jim to oplatit a obstarat pro ně něco do zobáčku, protože v zimě to mají se sháněním potravy o moc těžší.

Ptačí krmítka na zahradě

Myslete proto na ptáčky včas a pořiďte pro ně vhodné krmítko. Existuje mnoho typů v různém provedení. Vybírat můžete nejen podle vzhledu, ale i podle toho, čím chcete zpěváčky krmit. Na jablíčka a na koule se zrníčky jsou určeny jednoduché držáky, do nichž se pochoutka upevní nebo vloží a které se zavěsí na strom.

Ti, kteří rádi pozorují malé zpěváčky, si mohou pořídit lehké krmítko, které se pomocí přísavek připevní přímo na sklo okna. Otevřenou zadní stěnou krmítka pak mohou zblízka sledovat ptáčky při jejich hostině. Další zajímavý typ krmítka, tzv. bistro, má tvar ptačí budky. Mezi podlážku a stříšku se jednoduše nasune pevný blok zrní a semínek.

Krmítka zavěšujeme na větve stromů, nebo je upevňujeme na sloupky. Měla by ale být nainstalována tak, aby se do krmítka nedostala kočka ani jiná malá šelma.

V obchodech, i těch internetových, na místních trzích a dalších akcích určitě objevíte vhodné krmítko pro svou zahradu. A ti šikovní si ho samozřejmě mohou vyrobit sami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků