Hlavní obsah
Ilustrační foto

Pět důvodů, proč zastřešit bazén

Máte na zahradě bazén a rádi byste si ho užívali co nejdéle v roce? Snadná pomoc. Stačí si pořídit zastřešení, které umožní koupání i mimo hlavní sezónu.

Ilustrační foto
Pět důvodů, proč zastřešit bazén

Nabízí se dva typy zastřešení. Posuvné a mobilní, neboli přenosné. Posuvné zastřešení je určeno pro všechny typy zapuštěných bazénů, zatímco mobilním je možné zastřešit bazény nadzemní. Může se instalovat souběžně s novým bazénem, ale velmi jednoduše jím doplníte i ten, který už na zahradě máte.

Nízké zastřešení nikterak nenarušuje pohled do zahrady.

Foto: Mountfield

Stěny jsou z polykarbonátových desek s UV ochranou, které mají vysoké tepelně izolační vlastnosti. A co především? Dokážou účinně využívat sluneční energii. Pod obloukem zastřešení se teplo získané ze slunečního záření kumuluje a udržuje po velmi dlouhou dobu. Jinými slovy zastřešení brání vodě v rychlejším chladnutí a umožňuje tudíž využívat bazén od jara do podzimu. Navíc vodu účinně chrání před poletujícími nečistotami jako je prach, listí nebo jehličí. Výrazně tak šetří čas, který by majitel bazénu musel věnovat čistění bazénu. Omezuje se tím i spotřeba bazénové chemie.

A proč se říká posuvné zastřešení? „Spodní patová část konstrukce je uložena v kolejišti,“ vysvětluje specialista na bazény Jaroslav Pištěk. „Jednotlivými segmenty tedy můžete lehce posunovat oběma směry nebo úplně odsunout mimo bazén.“

Zvolíte-li zastřešení větší, získáte pod ním prostor třeba i pro lehátko nebo stolek se židlemi.

Foto: JFC

A protože je na výběr spousta velikostí a tvarů, není problém zvolit právě takové zastřešení, které padne přesně do té které zahrady. Časté taky je, a odborníci to doporučují, zkombinovat zastřešení s aktivním ohřevem vody. Například s tepelným čerpadlem nebo solárními panely.

Mobilní zastřešení nabízí více možností využití.

Foto: Azuro

„Vedle klasických posuvných zastřešení jsou v posledních letech populární i mobilní zastřešení, která jsou vhodné pro zapuštěné i nadzemní bazény,“ říká Jaroslav Pištěk s tím, že plní prakticky stejné funkce jako zastřešení posuvné. Už z názvu je však patrné, že tento typ můžete umístit nejen nad bazén, ale podle potřeby ho lze snadno přenést i kamkoliv jinam. „Mobilní zastřešení jsou velmi lehká a k zemi stačí upevnit kotvícími patkami. Při špatném počasí si tedy můžete během pár okamžiků vytvořit na zahradě třeba party stan nebo krytou hernu pro děti,“ uzavírá Pištěk.

5 výhod zastřešení

- Prodlužuje koupací sezónu

- Udržuje vodu teplou

- Chrání ji před nečistotami

- Šetří provozní náklady

- Chrání před pádem do bazénu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků