Hlavní obsah
Foto: Mountfield,

Objevte kouzlo elektrické pily

Elektrická řetězová pila je spolehlivý pomocník na přípravu dřeva, na zahradu i třeba do dílny. Na co nám stačí? Pro koho je vhodná? Jaké jsou její přednosti? Jaký model vybrat? Možná Vám při pořizování pily pomohou naše rady a tipy.

Foto: Mountfield,
Objevte kouzlo elektrické pily

Když potřebujete jen prořezat stromky na zahradě nebo nadělat dřevo například do krbu či venkovního ohniště, je právě elektrická pila ideální volbou. Samozřejmě za předpokladu, že máte po ruce přívod elektřiny.

Elektrická pila je vhodná i na přípravu palivového dřeva, pokud řežete pár kubíků za rok a jde o klády menších průměrů. Stačí vám k tomu řezací koza a můžete jít na věc.

Elektrické pily jsou nenáročné na údržbu. Stačí Vám hlídat množství oleje a musíte kontrolovat, aby byl řetěz správně ostrý. Jistě oceníte i snadné napínání a výměnu řetězu bez použití nářadí.

Ke standardní výbavě elektrických pil patří bezpečnostní brzda či automatické mazání řetězu.

Výkonná elektrická pile LEVITA 200 ES

Foto: Levita,

Výhodou elektrických pil je jejich nižší hmotnost i menší hlučnost než u pil benzínových. Můžete je tudíž klidně použít i při truhlářských pracích v dílně. A díky nízké váze zvládnou práci s ní bez větších problémů i ženy.

Výkon pily vybírejte podle toho, jak často ji budete používat a na jaké řezání. Pokud s ní chcete primárně připravovat dřevo, volte pily s elektromotorem o příkonu 1800, v lepším případě 2000 nebo dokonce 2400 W, což už je na elektrickou pilu velká síla. Naopak na prořezávání stromků či občasné řezání klád menších průměrů vám stačí i pila o výkonu 1400 W.

Elektrická pila Patriot ES 200

Foto: Mountfield,

Nezanedbatelným faktorem pro koupi elektrické pily může být i cena, která je nižší než u výkonnějších pil benzínových.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků