Hlavní obsah
Radlici lze ovládat přímo z místa obsluhy. Foto: Mountfield

Jak se nejlépe zbavit sněhu

Tipovali byste, že jedním z nejpoužívanějších strojů pro práci kolem domu v zimě jsou zahradní traktory? Je to logické. Po připojení čelní radlice s ním totiž lze zcela komfortně odklízet navátý sníh. Anebo pomocí rozmetadla aplikovat posypové materiály na zledovatělé cesty.

Radlici lze ovládat přímo z místa obsluhy. Foto: Mountfield
Jak se nejlépe zbavit sněhu

Se zahradním traktorem se při odklízení sněhu pracuje v těžkých podmínkách. Musí tedy jít o kvalitní a spolehlivý stroj, který má prémiové materiály, je konstrukčně dostatečně dimenzován a dokonale sestaven. Podobné pravidlo platí i u čelní radlice a rozmetadla, které často používáme za působení mnoha nepříznivých vnějších vlivů, jakými jsou mráz nebo vlhkost.

Pro co největší efektivitu práce i pohodlí je důležité, aby řidič mohl radlici ovládat ze svého sedadla. Při pořizování radlice bychom měli zohlednit výkon traktoru a podle toho také volit šířku, která může dosahovat až 1,18 m. Dále bychom určitě neměli zapomínat na sněhové řetězy, jež výrazně zlepší trakci traktoru, a tím výsledky při práci .

„Díky výkonným motorům si zahradní traktory poradí i s velkými vrstvami sněhu.“

Foto: archiv

Rozmetadlo patří mezi to příslušenství k zahradním traktorům, jež si najde využití ve všech ročních obdobích. Zatímco po většinu roku jej můžeme využívat k rozptylování hnojiv a osiv, v zimě nám pomůže s rozházením posypových materiálů. U nejlepších rozmetadel lze nastavit směr rozhozu a záběr rozmetání – ten může činit až 3,5 m.

„Rozmetadlo posypových materiálů s krycí plachtou.“

Foto: archiv firem

Kapacita násypky se u jednotlivých modelů liší. Je dobré zvážit, jak velkou plochu chceme pravidelně ošetřovat a jak objemnou násypku tedy potřebujeme. Kapacita totiž může dosahovat až 80 kg a v tom případě není příliš pravděpodobné, že budeme muset během rozmetání posypový materiál doplňovat a tím se zdržovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků