Hlavní obsah
Pohodlné sezení promění vaši zahrádku v obývací pokoj. Foto: Mountfield,

I místečko jako dlaň skýtá velké možnosti

Jsou jich tisíce a tisíce. Vyrojily se ve všech satelitech v okolí každého města. Sice malé, ale svým majitelům nabízejí aspoň kousek klidu v blahodárné zeleni.

Pohodlné sezení promění vaši zahrádku v obývací pokoj. Foto: Mountfield,
I místečko jako dlaň skýtá velké možnosti

Řeč je o všech zahrádkách a předzahrádkách, kde lze trávit chvíle odpočinku u kávy nebo si něco i ugrilovat. Ale je potřeba na něčem sedět.

Křesílka a stolek jak pro princeznu Dianu. Elegance z eukalyptu s bílým lakováním.

Foto: ScanCom,

Na co se posadit? To záleží jen na vás

Praskající a vratké plastové židle a stoly jsou samozřejmě už dávno passé. Dnes kralují moderní materiály. Esteticky vytříbená křesílka a stolky jsou z kvalitního dřeva, často z exotického mahagonu nebo eukalyptu, umělého ratanu, hliníku nebo tahokovu. Záleží jen na vkusu a na tom, jak který materiál je vám blízký nebo jak vám bude ladit s okolím.

Další předností moderních materiálů je jejich nízká hmotnost, snadná údržba a vysoká trvanlivost – neublíží jim déšť ani sluneční záření. Vzhledem k nedostatku místa jistě oceníte i možnost jednoduchého složení či stohování a uskladnění třeba v garáži nebo v zahradním domku.

A pokud si pořídíte ještě praktický slunečník, bude vaše posezení na zahrádce nebo třeba jen na terase či balkónu městského bytu prostě dokonalé.

Praktickým doplňkem poskytujícím příjemný stín je rozkládací slunečník. Vybírejte takový, který má naklápěcí střechu a aretační zařízení pro nastavení výšky.

Foto: MWH,

Něco pro mlsné jazýčky

Vlastně ještě ne. K posezení patří i dobré jídlo a pití. I na malou předzahrádku nebo balkón si můžete totiž pořídit gril. Samozřejmě nepůjde o mohutného plynového mamuta, který nasytí klidně i patnáct strávníků naráz. K dostání jsou i menší, řeklo by se až komorní grily, které však zvládnou gurmánské zázraky také. Jen je potřeba dát pozor, aby vůně připravovaných jídel příliš nedráždila sousedy. V opačném případě hrozí, že je budete muset pozvat ke stolu také.

Světoznámý kuchař Jamie Oliver letos ohromil své obdivovatele vlastní řadou menších, ale stylově vytříbených grilů na dřevěné uhlí s šikovnými vychytávkami.

Foto: Mountfield,

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků