Suché listy, větvičky i zbytky trávy zbylé po zastřižení živého plotu nebo piliny a dřevěné třísky z přípravy palivového dřeva nemusíte shrabávat hráběmi, od kterých máte po namáhavé práci mozoly nebo puchýře na rukou. Během několika minut můžete vše odfouknout z vnitřních dvorů, cest, vjezdů, trávníků a mezí na jednu úhlednou hromadu nebo vysát. Odpad pak vysypete třeba do kompostu. Stroj umí odfouknout i prašan pokrývající během zimy přístupové cesty, terasy nebo chodníky. Můžete jej použít i k vyfoukání odpadu z těžko přístupných míst.

S modelem Oleo-Mac BV 300 snadno odklidíte i piliny nebo dřevěné třísky zbylé po řezání dřeva.

FOTO: Archiv

Jak funguje?

Vysavač funguje na podobném principu jako běžný domácí vysavač – zahradní nečistoty jsou po nasátí však nejdříve rozmělněny rotorem s lopatkami, který redukuje objem vysávaného materiálu až o 90 %, a pak putují do objemného sběrného vaku, kam se vejde přes 50 litrů odpadu. Rozdrcený organický odpad lze ideálně použít jako mulč pro rostliny.

Výběr nepodceňujte …

Jestliže se rozhodnete zařadit vysavač/fukar do své zahradní výbavy, výběr neuspěchejte. Vysavač by měl mít teleskopicky nastavitelnou délku trubice a kolečka pro snadnější udržování její výšky nad zemí i elektronickou regulaci výkonu pro optimální nastavení proudu vzduchu. Ty nejlepší vysavače jsou vybaveny motorem s digitálním zapalováním, které umožňuje snížit spotřebu až o 40 %. Katalyzátor výfukových plynů redukuje emise a snižuje hladinu okolního hluku. Uživatelsky příjemný je antivibrační systém stroje a rukojeť potažená měkčenou gumou pro větší komfort obsluhy.

Zbytků po stříhání živého plotu se bez námahy zbavíte zahradním vysavačem/fukarem.

FOTO: Oleo-Mac

Vysavač se hodí jak pro každého, kdo vlastní zahradu či zahrádku, tak pro správce rozlehlejších areálů. Elektrické modely se hodí pro všechny ty, kteří mají v dosahu přípojku elektrické energie, pro vlastníky rozlehlých pozemků jsou zase vhodnější ty se spalovacím motorem. Při provozu stroje doporučujeme používat ochranu očí a sluchu.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: