Hlavní obsah
Velkým hitem poslední doby jsou motivy ananasů. Foto: Arthouse

Zlaté tapety dodají všednímu interiéru punc luxusu

Pokud chcete, aby váš interiér působil trochu honosněji a noblesněji, nebo jen potřebujete, aby pro pořádání významných událostí působil o něco slavnostněji, zkuste sáhnout po zlatých tapetách. Ty vnesou do každého prostředí potřebný lesk a eleganci.

Velkým hitem poslední doby jsou motivy ananasů. Foto: Arthouse
Zlaté tapety dodají všednímu interiéru punc luxusu

Metalické odlesky jsou v letošní sezoně hodně trendy. V kurzu je bronz i měď, ale jen zlatá je skutečně nadčasová a je s luxusnějšími prostory neodmyslitelně spojená. Pokud tedy chcete interiér stylově pozdvihnout, vyplatí se sáhnout právě po ní.

Pokud zvolíte zlaté tapety, prostor bude také působit teplejším a prostornějším dojmem. Jde o ideální volbu do malých a tmavých či stísněných prostor. V nich zlatou tapetu kombinujte ideálně s výmalbou bílou barvou.

Zlaté prvky na tapetách dodají interiéru lesk a noblesu.

Foto: Lime Lace

Zlaté tapety kombinujte s historizujícím nábytkem. Interiér pak bude působit luxusně.

Foto: Woodchip and Magnolia, Lime Lace

Je ale třeba brát v úvahu, že jde o barvu, která je také často spojována s kýčem. Radši se proto vyhněte kombinaci zlaté barvy a neonových tónů nebo umělých materiálů. Snažte se o jistý minimalismus a nepřehánějte to s dekoracemi.

Zlatá barva je symbolem hodnoty a bohatství. Zlaté tapety se proto hodí hlavně do obývacích pokojů a prostor určených pro reprezentaci. I obyčejný interiér dovedou pozdvihnout. Vybavení pak může vypadat dražší, než ve skutečnosti bylo.

Interiér dolaďte dekoracemi ve zlaté barvě a sjednoťte tak styl.

Foto: Arthouse

Do módy se vrací geometrické vzory a secesní motivy.

Foto: Mindthegap

Z hlediska motivů je v kurzu hlavně inspirace přírodou. Jde hlavně o vzory lístků, palem, tropického ovoce. Ty zapadnou předně do klasického interiéru zařízeného v přírodním stylu. V modernějších interiérech se vyplatí sáhnout spíš po střídmějších geometrických motivech.

Zlaté tapety jsou bezesporu výrazným zpestřením interiérů. Se zlatou barvou se ale vyplatí nakládat uvážlivě. Příliš mnoho zlatých dekorací ve stylově nesourodém uspořádání by totiž působilo hodně lacině a nevkusně. U zlaté barvy platí, že méně je více.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků