Hlavní obsah
Bezlopatkové větráky mají nejen bezpečný provoz, ale navíc se snadno čistí. Foto: Dyson

Větráky, které mají styl

Když je v létě horko a klimatizace není právě na dosah, přichází ke slovu starý dobrý větrák. Jenomže ten nebezpečně máchá lopatkami a přiznejme si, za ta léta se také už poněkud okoukal. Změnu představují vymazlené designové ventilátory bez lopatek či jiných vířících částí.

Bezlopatkové větráky mají nejen bezpečný provoz, ale navíc se snadno čistí. Foto: Dyson
Větráky, které mají styl

Na našem trhu je nabízí hned několik společností a ceny se pohybují od několika tisíc za kus. Mohou být buď malé stolní, anebo vysoké podlahové.

Všechny fungují na podobném principu. Nasávají do sebe vzduch z okolí a pak jej v podobě mnohem mocnějšího, ovšem rovnoměrného proudu zase vyfukují ven.

Bionaire BBLF01 se prodává za doporučenou cenu 3190 korun. Je vybaven časovač umožňující nastavit, za jak dlouho se má sám vypnout.

Foto: Bionaire

Výrobci je nabízejí v několika barvách - od bílé, přes stříbrnou až kovově šedou.

Kromě elegantního vzhledu a  pohodlné údržby mají jednu nepopiratelnou přednost - jejich provoz je bezpečný, takže se jich bez obav mohou dotýkat zvědavé dětské ručky i zvířecí čenichy.

Sloupový ventilátor Dyson AM03 má plynule nastavitelnou rychlost proudu vzduchu a dálkové ovládání. Prodává se za 9999 Kč.

Foto: Dyson

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků