Užitečným doplňkem malého domku se stal skleník
Minidomky, tedy obydlí budovaná na návěsech k tahačům, která lze v případě potřeby kamkoli převézt, slaví v zahraničí a zejména v USA stále větší úspěch.
Není divu. Náklady na jejich provoz jsou sraženy na naprosté minimum, zároveň si v nich člověk užívá soukromí a všech výhod vlastního, samostatného bydlení. Představují tak ideální druh startovacího, ale pro některé i závěrečného bydlení.
Do interiéru domku se vešla bohatě vybavená kuchyň se snídaňovým barem a koupelna, na loftu je pak i ložnice.
Foto: Profimedia.cz
Firmy, které konstruují takové příbytky rostou za mořem doslova jako houby po dešti a svým klientům nabízejí nejrůznější vylepšení. Jednou z nejčerstvějších novinek je minidomek doplněný od výrobce druhým, rovněž přesouvatelným ´objektem´, jímž je skleník.
Prostor pod schody je vyplněn skříňkami.
Foto: Profimedia.cz
Ačkoli se někomu takový doplněk může zdát jako čirý nesmysl, ve skutečnosti firma udeřila hřebík přímo na hlavičku a našla podstatu toho, co lidé žijící v minidomcích nejvíce ocení. Tím, že se drtivá většina z nich snaží omezit výdaje za bydlení co nejvíce to jde, je ´nabídka´ pěstovat si vlastní plodiny další možností, jak a kde mohou ušetřit nemalé peníze.
Zatímco část domu nad místem návěsu zabírá koupelna, druhý konec je vyhrazen pro malou obývací zónu.
Foto: Profimedia.cz
Tím, že si svůj skleník mohou kdykoli odvézt a záhonky nemusejí nikde vytvářet a dohadovat se tak s majitelem prostranství, na kterém stojí jejich domek, mají o spoustu starostí méně.
Navíc, skleník nabízí mnohem větší pěstební možnosti, než malý záhonek někde za domkem vydaný napospas zvěři či vandalům.
Ložnice je umístěna nahoru na loft.
Foto: Profimedia.cz
Domek, nazvaný prostě The Elsa, je se skleníkem snadno propojitelný pomocí zastřešené verandy, přes kterou se do obou objektů vstupuje.
Kvůli ložnici je v minidomku mírně vyvýšena střecha.
Foto: Profimedia.cz
Samotný příbytek je řešen stejně, jako mnoho dalších - obložen je z exteriéru dřevem, v interiéru je možné objevit kuchyňskou zónu, malý obývací prostor, spaní je na loftu. Nechybí toaleta se sprchovým koutem, plnohodnotný sporák na plyn, dřez ani malá klimatizační jednotka pro vytápění i ochlazování interiéru.
Vlastní čerstvé bylinky mohou být pro majitele minidomku jen začátkem. Další plodiny může pěstovat pak ve svém vlastním skleníku.
Foto: Profimedia.cz
Cena za komplet, tedy dům i skleník, činí 81 tisíc dolarů, v přepočtu něco kolem 1,8 miliónu korun.
Skleník k minidomku lze využít k pěstování pokojových květin, je to ovšem možná zbytečný luxus. Mnohem zajímavější možností je využít jej k pěstování vlastní zeleniny a ovoce.
Foto: Profimedia.cz
Může se vám hodit na službě Zboží.cz: |
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.