Hlavní obsah
Pokud chybí v koupelně místo na ukládání věcí, vyplatí se pořídit si skříňky. Foto: archiv firmy Ikea, Právo

Umyvadla pro všechny druhy koupelen

Umyvadlo by mělo být lehce přístupné, mělo by mít čistý jednoduchý design, být lehce omyvatelné, a samozřejmě také není od věci, když hezky vypadá. Každá z koupelen je ale jiná a vyžaduje jiný přístup k prostoru.

Pokud chybí v koupelně místo na ukládání věcí, vyplatí se pořídit si skříňky. Foto: archiv firmy Ikea, Právo
Umyvadla pro všechny druhy koupelen

Často se dnes setkáme i s tzv. dvojumyvadly, které se hodí do větších, prostorných koupelen. Bývají obdélníkového tvaru a jistě je ocení zejména početnější rodiny.

.: Dvojumyvadlo zapuštěné do poliček je praktickou součástí interiéru.foto: Sapho koupelny Do menších koupelen ale také můžete použít pěkné umyvadlo. Jednak existuje řada umyvadel menších rozměrů, a to i v moderním designu, užitečným tipem je však pořídit si umyvadlo rohové.

.: Rohové umyvadlo Laufen efektivně využije prostor v malých koupelnách.foto: www.sanita.cz

Není od věci si před nákupem umyvadla ujasnit, jaký typ hledáte. Pokud hledáte třeba tzv. zápustné umyvadlo, které se zapouští do desky, nebo do koupelnového nábytku.

.: Praktická skříňka pod umyvadlo v něžně smetanovém provedení. foto: Sapho koupelny

Výhodou takového umyvadla zapuštěného do koupelnové skříňky je efektivní využití prostoru pod umyvadlem, který by jste jinak jen těžko k něčemu využili, snad jen k umístění koše na prádlo.

.: U tohoto umyvadla je baterie zapuštěná do zdi.foto: archív firmy Villeroy&Boch

Další možností je tzv. vestavěné umyvadlo, které se zapouští do desky zezdola, a je bez otvoru pro baterii. Také si můžete pořídit tzv. nábytkové umyvadlo, které se montuje přímo na nábytek, nebo přímo na zeď.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků