Hlavní obsah

Keramické obklady jsou příjemným přírodním materiálem a jsou funkční i vysoce estetické. Záleží ale jak které, správně zvoleným typem v moderním - "velkém formátu" 33x65 cm můžete svému bytu dodat život a vtip. Vyzkoušejte letošní hit, veselé a syté barvy obkladů, na zimu vás pěkně rozehřejí.

Trendy bytová keramika hýří módními dekoračními prvky

Klasické obkladačky měly velikost 15x15 cm, formáty jsou ale dnes větší, což jistě ocení ti, kteří si obklady dělají sami doma - větší formát znamená méně lepení a výsledek bývá efektnější, protože se jako domácí kutil dopustíte méně chyb.

.: Velkoformátová dlažba vypadá v ložnici velmi zajímavě.foto: ABKDo koupelny a do ložnice volte tlumenější odstíny - bleděmodrou v kombinaci s růžovou, světle fialovou, bílou nebo kakaovou.

.: Příjemně působí kombinace hnědé a bleděmodré s bílou. Zkuste kombinovat různé formáty dlaždic.foto: Super Gres, loskchlos.cz, novinky.cz

Hitem jsou tak obklady 33x65 cm nebo i 60x60, 45x90, 60x90 apod. Barevně jsou tyto nové dlaždice také zvláštní, efektu je dosaženo různými typy mramorování a přestřiky nebo originálními mozaikovitými variacemi - tady zase zabodujete obklady malého formátu - cca 2x2 cm.

Vkládání dekorujících prvků zažívá svůj boom

Vkládání do plochy obkladu kousky slonoviny, skla kovu a dokonce i dřeva nebo korálků je velmi moderní. Přírodní materiály obkladům sluší, a tak zvolit netradiční oživení v podobě přidáním částí odolného teakového dřeva a slonoviny nebo její imitace vám vytvoří nevšední dekor. Prohlédněte si zajímavé detaily.

.: Detaily, které zaujmou: zleva: kovová květinová dekorace na dlažbě, uprostřed: metalická dekorace do spárů dlažby, vpravo: inspirativní pestrost vzorů i formátů.foto: Marca Corona, dado Ceramica, novinky.cz

Dekorující prvky volte letos živé a pestré, nechte se inspirovat barevností osmdesátých let, třeba velkými květinovými vzory a zkuste barevnou pozitivní variaci - červená, oranžová, modrá a žlutá.

.: Jemná, ale výrazná barevnost spolehlivě nenásilně oživí váš interiér.foto: Marca Corona, novinky.cz

Když bude zářit váš interiér, i vy pak budte mít lepší náladu a nabije vás optimismem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků