Hlavní obsah
Dům nese přezdívku Džungle. Foto: Profimedia.cz

Sídlo, jemuž se přezdívá Džungle, má tu nejhuňatější fasádu, jakou jste kdy viděli

Při pohledu na jednu ze stran jistého anglického domu nikoho snad ani nepřekvapí, že se mu říká Džungle. Sídlo by totiž mohlo s úspěchem soutěžit o titul „nejhuňatější fasáda”. Tak hustě je celá jedna strana objektu obrostlá břečťanem. Ty další vypadají, jako kdyby patřily k úplně jinému domu. Působí velice civilně, v porovnání se svou zelenou „kolegyní” až stroze.

Dům nese přezdívku Džungle. Foto: Profimedia.cz
Sídlo, jemuž se přezdívá Džungle, má tu nejhuňatější fasádu, jakou jste kdy viděli

Ve východoanglickém hrabství Lincolnshire ve vesničce Eagle je možné objevit zajímavý cihlový dům. Každá z jeho stran totiž vypadá úplně jinak. Venkovské sídlo s plochou podlah 1263 čtverečních metrů stojí na desetihektarovém pozemku. Pěstěná zahrada z nich zabírá čtyři hektary.

Samotný dům byl postaven v 70. letech minulého století. Svým vzhledem napodobuje styl historických sídel anglického venkova, postrádá ovšem jejich „zdobnost” a především – sedlovou střechu. Dům má střechu plochou.

Dvoupodlažní stavba má půdorys ve tvaru písmene L, kde je kratší rameno zařízeno jako relaxační zóna. Je zde vnitřní dvanáctimetrový plavecký bazén s tělocvičnou a dalším zařízením určeným ke sportování a odpočinku. Venku je pak doplňuje tenisový kurt a výběh pro koně.

Na sportovní zónu navazuje menší kuchyň, obsluhující i bar orientovaný směrem k bazénu. Z druhé strany je pak menší jídelna.

Hlavní část přízemí pak tvoří hlavní kuchyň, od ní je několika stupni oddělena snídaňová zóna, přes chodbu vůči kuchyni je obývací pokoj a v samém geometrickém centru přízemí je pak hlavní jídelna čtvercového půdorysu.

Kulisou domu je hustý listnatý les.

Foto: Profimedia.cz

Ač je sídlo moderní, jeho majitelé se snažili o částečně historizující zařízení interiéru.

Foto: Profimedia.cz

Na konci delšího křídla v přízemí je velká garáž s trojicí vrat.

Po centrálním schodišti hosté vystoupají do patra, které je klidovou zónou domu. Je na něm šest různě velkých ložnic, z nichž některé mají vlastní koupelnu, a v centrální části je pak hlavní ložnice, kterou doprovází jak vlastní koupelna velmi velkorysých rozměrů, tak šatna.

Na nejvzdálenějším konci kratšího křídla je umístěn prostorný kulečníkový sál. Z něj vede schodiště na plochou střechu.

Na pozemku je ještě stodola a kancelářská budova, jezírko s altánkem na maličkém ostrůvku uprostřed a část zabírá i hustý listnatý les, jenž působí jako přirozená kulisa, ba pokračování břečťanem obrostlé fasády domu.

Dům je v současné době na prodej bez pěti tisíc za dva miliony liber, tj. necelých 60 milionů korun.

Anketa
Líbí se vám zdi hustě obrostlé zelení?
Ano, moc!
38.9 %
Docela ano.
13.9 %
Je mi to jedno.
3.3 %
Ani ne.
11.6 %
Ne, vypadá to hrozně.
32.3 %
Celkem hlasovalo 4797 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků