Hlavní obsah
Konečný vzhled domu výrazně určuje barevnost fasády v kombinaci s betonovou střešní krytinou. V tomto případě dům „oblékla“ okrově probarvená omítka s kontrastním bílým olemováním oken a vstupních dveří, doplněná pásem obkladových pásků. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Rychlá stavba bungalovu zajistila mladé rodině plnohodnotné bydlení

Návštěva typového bungalovu v menším středočeském městě svědčí o tom, že i zděný dům lze postavit ve velmi krátkém čase. Stěžejní je výběr projektu, dodavatelské firmy a přesné zadání případných změn.

Konečný vzhled domu výrazně určuje barevnost fasády v kombinaci s betonovou střešní krytinou. V tomto případě dům „oblékla“ okrově probarvená omítka s kontrastním bílým olemováním oken a vstupních dveří, doplněná pásem obkladových pásků. Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz
Rychlá stavba bungalovu zajistila mladé rodině plnohodnotné bydlení

Tentokrát stála za výstavbou rodinného domu nezáviděníhodná situace mladé rodiny - manželé bydleli odděleně každý u svých rodičů. Pro stavbu domu si, což je poněkud neobvyklé, vybrali podle inzerátu první stavební firmu, sídlící v blízkosti jejich budoucího domova. Stavba domu prakticky na klíč trvala pouze 4,5 měsíce. Majitel si sám, coby profesionál, obstaral klempířské práce.

Dům je osazen bílými plastovými vchodovými dveřmi. Plastová okna mají proti standardu z exteriérové strany dezén dřeva, bílá jsou pouze v interiéru. Navíc je použita zdobná mřížka.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Jednopodlažní typový rodinný dům Bungalow 70 patří do menší velikostní kategorie. Disponuje čtyřmi obytnými místnostmi - obývacím pokojem, kuchyní, ložnicí a dětským pokojem, doplněnými hygienickým zázemím.

Po praktických úpravách vnitřní dispozice, kdy byla zrušena spíž a příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem, vznikl společný obytný prostor, který domácnosti se dvěma dětmi školního a batolecího věku lépe vyhovuje po komunikační stránce a zároveň dětem poskytuje větší herní prostor.

Kuchyňskou linku tvoří sestava z fóliovaných MDF desek, které se snadno udržují.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Optický předěl mezi provozní a společenskou částí vytváří kuchyňská linka, která je oproti původnímu projektu sestavena do písmene „C", čímž se podstatně zvětšila její pracovní plocha i prostor pro ukládání kuchyňských potřeb i potravin, který dobře zastupuje zrušenou spíž.

Druhou podstatnější změnu zaznamenala koupelna, v níž kombinaci vany a sprchového koutu nahradila pouze vana se zástěnou.

Původně navrhovovanou příčku mezi kuchyní a jídelnou nahradil barový pult.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Třetí změna je už především vizuální. V interiéru je výrazně zastoupeno masivní dřevo. Oproti standardnímu vybavení fóliovanými dveřmi zvolili majitelé dřevěné interiérové dveře, které spolu s kuchyňskou linkou a jídelním stolem vyrobil na zakázku truhlář doporučený společností Pro-stavig.

V zahradě dali investoři přednost jednoduše udržovatelné travní ploše. Na chodníček k domu i kolem něho a na terasu byla použita betonová zámková dlažba, která vymezuje také stání pro auto. Absenci skladovacích prostor, jež jsou obvykle součástí garáže, vyřešil dřevěný zahradní domek v zadní části zahrady.

Ložnice, tonoucí v azuru, je vybavena manželskou postelí.

Foto: Robert Virt, www.mujdum.cz

Pět let užívání stavbu již dostatečně prověřilo, aby její majitelé mohli hovořit o spokojenosti s projektem, dodavatelem i samotným bydlením. Vždy se však najde nějaký mráček. Tady ho představoval problém s plastovými exteriérovými dveřmi, které byly z vadné série a zimní mrazy je narušily. S novými dveřmi po reklamaci již další problém nevznikl.

Technické specifikace

Dispoziční řešení: 3 + 1

 

Celková užitková plocha: 72 m²

 

Zastavěná plocha: 93 m²

 

Konstrukční řešení: nepodsklepená stavba na základových betonových pasech, kompletně zděná systémem Ytong lambda 375, fasáda dokončena akrylátovou omítkou v okrové barvě a pásem obkladových pásků

 

Střecha: sedlová, klasický krov, střešní krytina taška Bramac

 

Výplně otvorů: okna plastová, exteriér imitace dřevo, interiér bílá barva, plastové exteriérové dveře, interiérové dveře zakázková práce dřevo masiv, částečně prosklené s dřevěnou zárubní

 

Vytápění: plynový kotel, radiátory, v koupelně a kuchyni navíc žebříkový radiátor

 

Odhadovaná cena stavby: od 1 769 000 Kč

 

Zuzana Ottová, www.mujdum.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků