Hlavní obsah
Talíř v čističi umístíte pod tekoucí vodu a dál už se o nic nestaráte. Foto: Profimedia.cz

Ruční umývač talířů - pro někoho zbytečnost, pro jiného zábavná pomůcka

Japonci posedlí technologickým pokrokem přicházejí s podivnou vychytávkou pro všechny, kdo se rádi baví novinkami a štítí se mýt špinavé talíře v ruce. Ruční dobíjecí umývač nádobí umožňuje rychlé uchopení talíře a jeho následné omytí. Jde o nápad, který je vhodný zejména do domácností jednotlivců a singles.

Talíř v čističi umístíte pod tekoucí vodu a dál už se o nic nestaráte. Foto: Profimedia.cz
Ruční umývač talířů - pro někoho zbytečnost, pro jiného zábavná pomůcka

Ruční myčka je podle titulu CNet nastavena tak, aby sama uchopila a přidala další talíř do mytí. Nevšední kousek funguje na nabíjecí baterii.

Výhodou je, že se mycí zařízení přizpůsobuje velikosti většiny nádobí. Po stisknutí tlačítka se talíř začne rychle otáčet a integrované kartáče postupně odstraňují mastnotu. Celé zařízení pak dáte pod proud vody, případně na talíř ještě použijete saponát.

Čistič umyje talíře i misky různých velikostí.

Foto: Profimedia.cz

Kloubová ramena čističe fixují talíře nebo misky tak, aby z něj během procesu neměly šanci vypadnout. Výhodou čištění nádobí tímto způsobem je fakt, že si neznečistíte ruce a čištění saponátem vám nevysuší kůži.

Umývat můžete i příbory nebo čínské hůlky a další nástroje.

Foto: Profimedia.cz

Kromě porcelánového můžete omývat i kameninové nebo skleněné nádobí. Samotné čištění talířů má trvat od tří do deseti sekund. Přístroj má být vodotěsný, dobíjí se asi hodinu.

Čistič se nabíjí podobně jako běžné domácí spotřebiče.

Foto: Profimedia.cz

Zatím je kousek dostupný prostřednictvím japonského internetového obchodu Thanko. Čistič nádobí by měl pomoci lidem žijícím v menších domácnostech s úsporou času při běžném úklidu. Stojí v přepočtu cca 1700 Kč.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků