Hlavní obsah
U jídelního koutu je nalepené zrcadlo s tyčí na cvičení, kterou drží speciální kování vyrobené na míru. Kromě toho, že Klára díky tomu může trénovat, velké zrcadlo interiér opticky zvětšuje. Pohovka je rozkládací pro příležitostné návštěvy. Foto: www.modernibyt.cz

Roztančený a hravý byt pro milovnici baletu

Když byla Klára přijata ke studiu baletu na vysněné škole, znamenalo to pro ni nejen možnost zdokonalovat se v tom, co ji baví nejvíc, ale také první stěhování od rodičů ze vzdálené Jihlavy. Vybrala si byt na pražských Vinohradech, který byl sice již po rekonstrukci, plně zařízený a vhodný k okamžitému nastěhování, ale k tomu, aby se v něm cítila jako doma, měl ještě hodně daleko...

U jídelního koutu je nalepené zrcadlo s tyčí na cvičení, kterou drží speciální kování vyrobené na míru. Kromě toho, že Klára díky tomu může trénovat, velké zrcadlo interiér opticky zvětšuje. Pohovka je rozkládací pro příležitostné návštěvy. Foto: www.modernibyt.cz
Roztančený a hravý byt pro milovnici baletu

Klára proto oslovila designérku Lucii Novákovou, kterou našla po dlouhém prohlížení mnoha webových stránek různých interiérových studií a designérů.

Malý vstupní prostor ozvláštňuje vtipná samolepicí dekorace se směrovkami odkazujícími k různým životním cílům.

Foto: www.modernibyt.cz

„Zaujala mě hravost, která se odrážela v každé její realizaci. Interiéry, které navrhuje, vždy působí čistě a vzdušně, ale zároveň nejsou strohé ani usedlé.“

Od začátku přitom bylo společným záměrem dostat do interiéru Klářinu největší vášeň – tanec.

Dokonalá proměna i bez bourání

Protože byt si Klářini rodiče pouze pronajali, nechtěli se pouštět do příliš velké a nákladné rekonstrukce. Kuchyň a koupelna jsou tedy původní. Veškerý volně stojící nábytek však vyměnili.

V interiéru je kombinován levnější nábytek s dražšími designovými kousky. Kovové televizní stolky jsou z Ikea, mohérový sedací vak je od výrobce Casalis. Klasický konferenční stolek nahrazují dva malé odkládací stolky značky Normann Copenhagen.

Foto: www.modernibyt.cz

„Chtěla jsem zde mít také několik kousků z mého dětského pokoje v Jihlavě. Nakonec jsme využili jen psací stůl a zrcadlo. Ostatní nábytek mi Lucie vymluvila a dnes jsem za to ráda,“ říká Klára, která Lucii nejprve ukázala, jaký styl a barvy se jí líbí, a pak už jen vybírala z navržených variant.

Interiér je kombinací levnějšího nábytku s designovými kousky za desetitisíce.

Kuchyň zde zůstala původní, do nájemního bytu by byla nová kuchyň zbytečnou investicí. Lucie ji odlehčila tabulovou barvou a samolepkou křišťálového lustru, který simuluje stín jednoduchého svítidla, s nímž je v kontrastu.

Foto: www.modernibyt.cz

Autorka konceptu tak postupovala z toho důvodu, že chtěla udržet dojem prvního bydlení pro mladou slečnu, a to by v případě luxusního interiéru sestaveného pouze z drahých solitérů nebylo dostatečně autentické.

Barevný koncept vychází z požadavků Kláry, která má ráda přírodní odstíny a fialovou barvu.

Žárovka na dlouhé šňůře skvěle řeší problém se světelnými rozvody. I bez stavebních úprav míří světlo přímo nad jídelní stůl, navíc je možné ho kdykoli umístit jinam. Jídelní stůl Magis doplňují židle z Ikea.

Foto: www.modernibyt.cz

Lucie však musela respektovat také samotný prostor, a protože v bytě jsou dřevěné podlahy v teplém odstínu, zvolila jako dominantní barvy bílou a šedou. Akcent tvoří místo fialové jemnější růžová použitá na drobných doplňcích a textilu.

Bílý psací stůl si Klára přivezla do Prahy ze svého dětského pokoje u rodičů. Ne proto, aby ušetřila, ale aby jí připomínal domov. Židle Tip ton je nevšední zkosením propojených noh, které umožňují pohodlné sezení s rovnými zády také v předklonu.

Foto: www.modernibyt.cz

Hravé detaily, které pobaví

Charakter interiéru v tomto případě určují především dekorace. Například samolepka stínu křišťálového lustru navazující na svítidlo ve tvaru jednoduché žárovky, tabulová barva, která pokrývá sloup v kuchyni a slouží na vzkazy i krátké poznámky a především téma tance, které se zde objevuje na jemné tapetě s malbou baletních piškotů hned vedle skříně s oblíbeným mottem Kláry a pod centrálním svítidlem evokujícím baletní sukni.

Klára miluje tanec, nápis na dveřích šatní skříně, který si sama zvolila, to říká jasně...

Foto: www.modernibyt.cz

Samozřejmě zde nechybí prostor na protahování a cvičení u tyče před velkým zrcadlem, které je umístěno u jídelního koutu. Z výsledku je Klára nadšená:

„Nečekala jsem, že při stávajících podmínkách, kdy v bytě zůstal původní základ, bude výsledek tak krásný! Interiér mi stylově připomíná můj pokoj u rodičů, ale jde samozřejmě mnohem dál po funkční i formální stránce.“

Také tapeta s baletními piškoty a centrální svítidlo záměrně evokující baletní sukni odkazují na její životní vášeň. Postel z Ikea je doplněna čalouněným čelem, které designérka nechala vyrobit na míru.

Foto: www.modernibyt.cz

Pro Kláru mělo být nové bydlení na Vinohradech důležitým mezníkem, který ji posouvá blíž jejímu životnímu snu. Nakonec se stalo jeho přímou součástí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků