Hlavní obsah
Bytové doplňky z opravdového mramoru dolaďte kousky, které jsou jím jen volně inspirované. Foto: The French Bedroom, Penelope Hope

Nadčasová krása vzácných kamenů a jejich mimořádná odolnost designéry baví už po mnoho let. Vzhledem k tomu, že jde ale u mnohých o velmi drahý materiál, který je pro mladší generaci často nedostupný, vznikají i levnější napodobeniny (například mramoru), které mohou být i barevně odvázanější.

Bytové doplňky z opravdového mramoru dolaďte kousky, které jsou jím jen volně inspirované. Foto: The French Bedroom, Penelope Hope
Pestré dekorace inspirované mramorem

Některé kousky jsou na pohled od původního materiálu k nerozeznání, jiné ho připomínají jen vzdáleně.

Květináče z umělého mramoru jsou fotogenickou dekorací, která je trendy.

Foto: Lime Lace, Top Drawer

Pokud chcete, aby prostor vypadal luxusně i mladistvě, sáhněte po pestré tapetě inspirované mramorem.

Foto: Nat Maks, Woodchip a Magnolia

V kurzu jsou hlavně barevně výrazné kreace. Tóny sytě žluté, fuchsiové nebo oranžové dodávají vybraným prvkům mladistvého ducha a opticky rozzáří interiér. Díky barevnému mixu budou stěny působit živým a dynamickým dojmem.

Ti, kdo chtějí, aby interiér působil uměřenějším dojmem, mohou volit klasickou černobílou kombinaci. Ta rozhodně neomrzí a bude hrát prim i v domovech starší generace.

Letos v létě je vzor mramoru v kurzu. Na matracích, kruzích do vody i lehátkách.

Foto: Einrichten Design, Penelope Hope

Drobné detaily s motivy mramoru jsou v kurzu.

Foto: Penelope Hope

Nebojte se prvky inspirované mramorem kombinovat i s jinými trendy materiály. Letos je v kurzu hlavně samet a jeho kombinace s tmavšími barevnými tóny, ale i metalické barvy. Tóny zlaté, měděné nebo bronzové dodají kouskům inspirovaným mramorem punc luxusu.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Pokud to finanční prostředky dovolí, zkuste do interiéru zakomponovat i dekorace z pravého mramoru. Mix materiálů bude působit hravým dojmem. Třeba v koupelně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků