Hlavní obsah
V koloniálním stylu zařízená pracovna je kvalitní i dekorativní volbou. Foto: archiv firem Donate a Rosewood, Právo

Palisandr přinese do vašeho interiéru exotiku

Přírodní materiály jsou nepostradatelnou součástí moderních interiérů a nábytek z masivu zútulňuje obytný prostor. Tropické dřeviny navíc dodají interiéru kouzlo exotiky. Takovým materiálem je palisandr, jehož vysoká odolnost a dekorativní vzhled mu zaručují slibnou budoucnost.

V koloniálním stylu zařízená pracovna je kvalitní i dekorativní volbou. Foto: archiv firem Donate a Rosewood, Právo
Palisandr přinese do vašeho interiéru exotiku

Palisandr neboli Sheesham má svůj původ v tropickém stromu Dalbergia, který se vyskytuje v oblastech ležících na hranicích Indie a Pákistánu.

.: Postel Maharadža běžných rozměrů se hodí do stylových i klasických ložnic.foto: Právo/archiv firem Donate a Rosewood

Pro výrobu nábytku se těží pouze stromy více jak sto let staré, které poskytují dřevo vysoké kvality. Poznávacím znakem palisandru je výrazné žilkování, značná barevná variabilita a také tvrdost a pevnost dřeva.

Palisandrový nábytek můžeme vybírat v lakované přírodní variantě nebo mořený v barvě medu či kávy. Zajímavou alternativou k běžným povrchovým úpravám je také aplikace včelího vosku.

.: U oblíbené jídelní soupravy Lattice s originálním motivem proplétaných latěk bude každé jídlo výjimečné.foto: Právo/archiv firem Donate a Rosewood

Vosk dřevo dobře ošetří, ale nekonzervuje, čímž je vyloučeno riziko poškrábání laku a zároveň je zajištěna odolnost proti vlhkosti. Takto upravený povrch je také velmi příjemný na dotek.

Široký sortiment v koloniálním, klasickém i moderním funkcionalistickém stylu zahrnuje jídelní sestavy, komody, knihovny, postele, konferenční stolky a truhly, skříně, příborníky, TV stolky, křesla, kosmetické a noční stolky, židle, zrcadla, CD stojany a další bytové doplňky.

.: Zleva: stylové zdrcadlo, němý sluha se zásuvkami, masivní stylová knihovna.foto: Právo/archiv firem Donate a Rosewood

Anketa
Jakému materiálu dáváte při výběru nábytku přednost?
dřevu
93.5 %
kovu
2.9 %
syntetickým materiálům
2 %
sklu
1.6 %
Celkem hlasovalo 1159 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků