Hlavní obsah

OBRAZEM: Interiér inspirovaný orientem sází na barvy a přírodní materiály

Nevšední inspirací pro zařízení interiéru je bydlení ve indickém stylu. Pokud máte rádi tlumené barvy duhy, tak právě orientální styl je pro vás tím pravým. Duhová paleta a světelné efekty k tomuto stylu patří, stejně tak, jako použití kvalitních exotických dřev a ručně tkaných koberců a paravánů.

OBRAZEM: Interiér inspirovaný orientem sází na barvy a přírodní materiály

Interiér inspirovaný Indií by měl být pestrý a barevný, vyvarujte se ale křiklavých barev zvýrazňovačů, vsaďte na meditativní odstíny - na temně fialovou, zelenou, černou i tlumenou žlutou, jasně červené barvy vyvažují azurová nebo modrá s fialkovým nádechem nebo fuchsiová.

Pestrými polštáři nic nepokazíte

Ty by měly být nejlépe lesklé a bohatě zdobené, nebojte se výrazných výšivek, flitrů a řasení, každý kus by měl být unikát, polštáře totiž k tomuto stylu neodmyslitelně patří, a tak si jich pořiďte co nejvíc. Nebojte se výrazných výšivek se zlatými či stříbrnými nitěmi, korálků nebo lesklého kovu.

.: Nebojte se bohatých lesklých ornamentů a výšivek.foto:Novinky.cz, Kare,

Textilní doplňky jsou v interiéru zařízeném v tomto stylu tím nejdůležitějším, nebojte se proto použít bohaté závěsy, ručně vázané koberce z přírodních materiálů - z bavlny, lnu či vlny. Výrazná barevnost textilu musí být ale tlumená barvou stěn, dobře vypadá smetanová a barva slonovinové kosti.

Nezapomeňte na bohaté ornamenty

Jako dělící příčky se nebojte použít bohatě zdobené, vyřezávané paravány nebo závěsy z navlečených mušlí. Ornamenty, hlavně geometrizující rostlinné motivy, hrají prim.

.: Paravány s motivy exotických zvířat.foto:Novinky.cz, Kare,

.: Ložní prádlo s bohatými ornamenty.foto:Novinky.cz,Quelle

.: Orientální koberce seženete v mnoha barevných variacích.foto:Novinky.cz,, Ondřej Lazar Krynek

.: Jemné osvětlení se zajímavým vzorem.foto:Novinky.cz, Kare, Philippi

.: Běhouny se střapci i proplétaná křesla k tomuto stylu neodmyslitelně patří.foto:Novinky.cz, Kare, Georg Jensen


Přírodní materiály v tomto interiéru vypadají skvěle, nábytek a parkety z exotických dřevin do něj výborně zapadnou. Skvěle budou vypadat i vyřezávané sošky bůžků z kamene nebo z tvrdého dřeva.

Dobrým tipem je pořídit si do interiéru nábytkový kousek z teakového dřeva, které je neobyčejně odolné proti škůdcům, hodí se ale i oprýskaný lakovaný masivní historizující nábytek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků