Hlavní obsah
Nová část bytu je zařízena moderně a velmi vzdušně, i navzdory svažující se střeše. Foto: Vicugo Foto

Ani se nechce věřit tomu, že velkolepý půdní prostor využívali madridští majitelé původně pouze jako skladiště nepotřebných věcí. Naštěstí se ale rozhodli proměnit zanedbávané místo v plnohodnotnou součást své domácnosti. A udělali dobře. Architekti ze studia Egue y Seta jim vytvořili vzdušné, příjemné a moderní prostředí, které se rázem stalo srdcem domova.

Nová část bytu je zařízena moderně a velmi vzdušně, i navzdory svažující se střeše. Foto: Vicugo Foto
Nové srdce domova tepe hned pod střechou domu

Zatímco spodní podlaží duplexu zůstalo v původní podobě, horní podlaží v novém hávu změnilo duplex téměř na triplex. Původní odkladiště má totiž ještě loft.

Ve spodní části bytu nalezne návštěvník samostatnou kuchyň, s ní sousedící ložnici dětí a ložnici rodičů, která je na druhé straně, přes hlavní obývací prostor. Ten má půdorys do písmene L, v jehož krátké části je posezení s televizí. V delší části je jídelní stůl a druhé posezení.

Po schodech se pak vystupuje do nové části bytu. V ní architekti navrhli komornější obývací pokoj s krbovými kamny a poklidné posezení před bohatě zásobenou knihovnou.

Loft slouží jako studovna či pracovna.

Foto: Vicugo Foto

Je zde dost volného prostoru pro nejrůznější společenské aktivity rodiny i jejích přátel. Ti ostatně mají nově i kde přespat, neboť hned vedle schodů je podlouhlý pokoj pro hosty. Ten má dvě úrovně, ve spodní je lůžko, v horní, která je přístupná po žebříku, je malé posezení.

Nepřehlédnutelným prvkem v obývacím pokoji je čtvercový šedý sokl, jenž slouží jako podesta stejnobarevného schodiště vedoucího na loft. Ten funguje jako pracovna, či studovna.

Právě zde, v nejvyšší úrovni bytu, je patrně nejklidnější místo nabízející ovšem dobrý přehled o tom, co se děje v hlavním prostoru dole.

Spodní podlaží bytu, které se nijak neměnilo.

Foto: Egue y Seta

Horní podlaží bytu, vlevo je plán loftu, vpravo hlavní, spodní úroveň.

Foto: Egue y Seta

Nová část bytu přidává velmi příjemných 97 m² plochy. Především ale rodina získala místo, které může zasvětit nejenom společně tráveným chvílím her a povídání, ale také klidnému rozjímání, četbě, anebo třeba některým druhům výtvarných činností.

Anketa
Máte rádi v interiéru žlutou barvu?
Ano, je to moje oblíbená.
32.6 %
Nevadí mi.
34.1 %
Nevím. Barva, jako každá jiná.
5.7 %
Spíše ne.
18 %
Ne, tahle barva mi vadí.
9.6 %
Celkem hlasovalo 334 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků