Hlavní obsah
Foto: www.modernibyt.cz

Nevýrazný třípokojový byt po babičce dostal moderní vzhled

Do podobné svěžesti se může probudit omšelý interiér původně menšího třípokojového bytu v cihlové zástavbě v Praze 8, když se do proměny pustí dva mladí architekti, kteří vnímají jeho potenciál a promění ho k obrazu svému.

Foto: www.modernibyt.cz
Nevýrazný třípokojový byt po babičce dostal moderní vzhled

Jakub s Danielou jsou životní partneři, ale také spolu pracují pod značkou 1 + 1 atelier. Zatím jednu místnost bytu využívají jako pracovnu, ale časem se promění v dětský pokoj.

Po zvážení všech pro a proti se rozhodli starý třiašedesátimetrový byt po Jakubově babičce zrekonstruovat a využít ho pro vlastní bydlení v dlouhodobějším horizontu.

Hlavní obytný prostor je otevřený a volně přechází napříč bytem z jihu na sever. Tvůrčím počinem Daniely jsou obrazy, které namalovala pro tento byt.

Foto: www.modernibyt.cz

Čalouněná sedací souprava okouzlila majitele nejen pohodlím, ale především subtilním vzhledem. Dekorují ji výrazné polštáře mladé dánské značky Hay. Centrální osvětlení poskytuje svítidlo Random od Bertjana Pota.

Foto: www.modernibyt.cz

K příjemné infrastruktuře místa lze k výhodám zdejšího bydlení přičíst i okolní udržovanou zeleň a zanedbatelné není ani nejvyšší páté patro, které skýtá pěkný výhled do krajiny a okolní zástavby.

Byt bylo třeba provzdušnit, prosvětlit a eliminovat nevyhovující malé pokojíčky.

Kuchyňská sestava nábytku je vybavena vestavnými spotřebiči, kde nechybí ani parní trouba. Místo zde našla i pračka. Ostrůvek doplňují plastové barové židle Plank navržené Konstantinem Grcicem.

Foto: www.modernibyt.cz

Z praktických důvodů zvolili partneři kulatý jídelní stůl. Svítidlo nad ním získalo trendový šmrnc - Daniela omotala jeho kabel barevnou bavlnkou.

Foto: www.modernibyt.cz

„Nepříjemné bylo i to, že vše bylo průchozí,“ komentuje nešťastnou dispozici bytu Jakub a pokračuje: „Likvidací příčky jsme se snažili zvětšit především obývací pokoj, kde člověk tráví většinu času, a propojit ho s kuchyní a jídelnou.“

„Zvažovali jsme více návrhů úprav interiéru, ale nakonec jsme ložnici přemístili do poměrně malého prostoru původní kuchyně. Využíváme ji opravdu jen pro spaní. Vyhovuje nám i orientace do klidného dvora a na sever, protože se v ní příjemně spí i v létě,“ doplňuje Daniela.

Úzké dvoulůžko si majitelé přejí výhledově vyměnit za kvalitní, čalouněné, zhotovené na míru a s úložným prostorem. Centrální osvětlení místnosti je zajištěno svítidlem The Tube, které lze podle potřeby upravovat do požadované výšky.

Foto: www.modernibyt.cz

Svěží akcenty

Aby Jakub s Danielou dosáhli interiéru, který září svěžestí a optimistickými barvami, bylo třeba postupovat doslova od podlahy. Původní parkety už nebyly vhodné k renovaci a víceúrovňové podlahy v bytě bylo třeba sjednotit.

Vizi světlého interiéru s čistě bílou výmalbou podpořila dřevěná dubová podlaha, která celek pocitově zahřála a zútulnila.

V koupelně je velkoformátová dlažba 60 x 60 cm, stěny jsou ošetřeny benátským štukem a sprchový kout obložen mozaikou. Nechybí mu ani praktická nika k odkládání nezbytných drobností.

Foto: www.modernibyt.cz

„Nechtěli jsme do městského bytu vnášet venkov, proto má dubové dřevo jen jemně rustikální dekor, který jsme pak použili i v jiných detailech, například u pracovních desek v kuchyni,“ vysvětluje Daniela.

Foto: www.modernibyt.cz

Jednoduchý a kvalitní základ je oživen veselými detaily. Neutrální bílé kuchyni vtiskla nápadnou originalitu fuchsiově růžová skleněná stěna za pracovní deskou a obývací pokoj rozsvítily zářivé dekorační polštáře.

Elegantní výraz celku podpořily abstraktní obrazy v barevných tónech, které ho vhodně dolaďují.

Původní stav

Foto: www.modernibyt.cz

„S ohledem na finanční možnosti jsme investovali především do kvalitního základu a designových svítidel. Kromě skříně v chodbě a skříňky na WC tu nemáme nábytek zhotovený přesně na míru, ale volili jsme vybavení cenově dostupné, které jsme pořídili například v Ikea,“ říká Jakub.

Původní stav

Foto: www.modernibyt.cz

„Oba stoly, židle a křeslo jsou zdařilé repliky designu Vitry, který se nám líbí. Věřím, že si časem pořídíme originály,“ plánuje Daniela.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků