Hlavní obsah
Obývací pokoj Foto: Profimedia.cz

Nejdražší byt v Londýně je na prodej. Připravte si 600 miliónů

Není to sice nejcennější byt v Londýně, ale při přepočtu na metr čtvereční je to rozhodně nejdražší byt v britské metropoli. Nachází se na jedné z nejlepších adres, na Grosvenorském náměstí ve čtvrti Mayfair, a je na prodej za 591 miliónů korun, tedy 18 miliónů liber. To je suma, která už nenechává v klidu ani jindy tak příslovečně vyrovnané Brity.

Obývací pokoj Foto: Profimedia.cz
Nejdražší byt v Londýně je na prodej. Připravte si 600 miliónů

Zdá se, že tamní novináři při zjištění, že je byt na prodej, ihned popadli kalkulačky a začali divoce počítat i ty nejnesmyslnější položky. Vše zahájili určením ceny za metr čtvereční, což je v tomto případě 168 460 korun (5130 liber). Odtud byl už krůček k propočítávání cen jednotlivých místností.

Hlavní ložnice vychází na 98,5 miliónu korun, což je podle britských médií 17krát více, než průměrná cena celého bytu v Anglii nebo Walesu. A samozřejmě nechybí ani sdělení, že koupelna tohoto bytu stojí 8 865 000 korun.

Dům na Grosvenorském náměstí v Londýně, kde je na prodej nyní nejdražší byt města.

Foto: Profimedia.cz

Okna čtyřložnicového bytu nabízejí panoramatický výhled na náměstí. Stěny jsou obloženy bílými panely, jejichž okraje zdobí zlaté lineární vzory. Stropy mají bohaté štukování. Tam, kde nejsou bílé stěny, nastupují luxusní dřevěné obklady, jejichž řemeslné provedení je doslova na mistrovské úrovni.

Designéři při návrhu interiéru často pracovali se zrcadly. Obložili jimi některé stěny v kuchyni, ve vstupní hale i v dalších částech bytu. V bytě je na zakázku navržená parketová podlaha.

Jídelna se stolem pro deset osob

Foto: Profimedia.cz

Dvojitá vstupní hala má úctyhodných 13 metrů na délku. Na každém z jejích konců je velký mramorový krb a na jižní straně hned pět velkých oken.

Hlavní ložnice

Foto: Profimedia.cz

Jídelně s velkými okny vévodí elegantní stůl se skleněnou deskou pro desítku stolovníků. Nad ním visí rozložitý křišťálový lustr.

Také kuchyň - kde se zároveň snídá - je navržena na zakázku, přičemž je vybavena špičkovými spotřebiči značek Gaggenau a Miele.

Jedna z ložnic bytu

Foto: Profimedia.cz

Byt má i útulnou místnost s domácím kinem, kde se člověk pohodlně zaboří do sedačky, pustí si svůj oblíbený film a takříkajíc zapomene na okolní svět.

Domácí kino

Foto: Profimedia.cz

Příčinou tak závratné finální sumy je fakt, že ceny nemovitostí jen na Grosvenorském náměstí vzlétly od roku 2000 o zarážejících 310 procent. Tím se stalo nejdražším náměstím Londýna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků