Hlavní obsah
Většina nábytku včetně obkladů stěn byla vyrobena truhlářem na míru podle návrhu architektky. Centrální osvětlení v hlavním obytném prostoru zajišťují svítidla Ameba. Foto: www.modernibyt.cz

Nadstandardní byt v novostavbě splňuje veškeré požadavky majitelů

Královské Vinohrady jsou rezidenční čtvrtí se širokými ulicemi plnými elegantních činžovních domů, půvabných kaváren a dobrých restaurací, zdobenou zelení místních parků a zároveň na dosah centra Prahy. Charakteristickou noblesu této čtvrti si užívají i majitelé nadstandardního bytu v novostavbě dokonale naplňující současné nároky na bydlení.

Většina nábytku včetně obkladů stěn byla vyrobena truhlářem na míru podle návrhu architektky. Centrální osvětlení v hlavním obytném prostoru zajišťují svítidla Ameba. Foto: www.modernibyt.cz
Nadstandardní byt v novostavbě splňuje veškeré požadavky majitelů

Proč jste si vybrali byt v novostavbě?

Hledali jsme „bezstarostný“ byt, kde většinu péče o nemovitost obstará správce. Podmínkou byl dostatek parkovacích míst a výtah v domě, což v podstatě diskvalifikovalo starší zástavbu. Nemluvě o problematické akustice ve starých domech, problémech s houpáním podlahy, vysoké energetické náročnosti apod. Podmínkou byly také velké terasy, což stará zástavba není schopna nabídnout.

Interiér zdobí obrazy a další umělecké předměty, které jsou stejně jako koberce z majitelových sbírek a v návrhu s nimi bylo od začátku počítáno.

Foto: www.modernibyt.cz

Interiérové dveře s „neviditelnou“ zárubní Met jsou od výrobce Josko, skleněné dveře byly vyrobeny na míru.

Foto: www.modernibyt.cz

Celý interiér pro vás navrhla architektka Lenka Langerová se svou kolegyní Kamilou ze studia Artiga. Proč jste oslovili právě je? Doporučili byste spolupráci s odborníkem každému?

Spolupráci s architektem bychom doporučili každému, pokud navrhuje byt od počátku. Tedy ke tvorbě nových dispozic, zásahům do statiky i do všech dalších souvisejících profesí, jedná se totiž o velmi komplexní technický proces.

Podsvícení kuchyně a dřevěného obložení stěn i vestavná svítidla na toaletě byla vyrobena na míru společností Ateh.

Foto: www.modernibyt.cz

Na kuchyňské lince i na obložení krbové stěny byla použita žula. V interiéru pak převládají dřevěné povrchy doplněné kůží např. na čalounění jídelních a barových židlích Norma od Arperu.

Foto: www.modernibyt.cz

Druhá rovina je samotný design interiéru – designéři mají podstatně lepší představu o škále možných materiálů a na základě přání klienta jsou schopni interiér vhodně sladit.

S architektkou Lenkou Langerovou jsme spolupracovali už na našem horském apartmánu, tehdy na bázi osobního doporučení jiného klienta. A vzhledem k tomu, že vše dobře fungovalo, byla pro nás jasná volba i při rekonstrukci našeho nového bytu na Vinohradech.

Stropní a nástěnná osvětlení v ložnici Logico jsou od Artemide, v koupelnách a na chodbě jsou vestavná bezrámečková svítidla.

Foto: www.modernibyt.cz

Jaké byly vaše praktické a estetické požadavky?

Přáli jsme si velkorysý společensko-obytný prostor s odpovídajícím zázemím pro čtyřčlennou rodinu pojatý jako moderní, ale nikoliv chladný interiér. Prioritou bylo docílit propojení bytu s terasami a realizovat inteligentní ovládání domácnosti. A samozřejmě bylo třeba uhlídat kvalitu provedení…

Pro větší komfort je v koupelně samostatná parní lázeň od výrobce Effegibi.

Foto: www.modernibyt.cz

Nechali jste vše na odbornících, nebo jste sami zasahovali do konečné podoby interiéru?

Veškeré návrhy včetně technických výkresů a vzorků materiálů jsme schvalovali, nicméně návrh vždy vzešel od architektů. Na začátku jsme si stanovili, co od designu očekáváme, a ukázali některé prvky interiéru, které bychom do návrhu rádi začlenili, například koberce nebo obrazy – myslím, že právě naše sbírka převážně českých autorů zahrnující díla Karla Malicha, Karla Vysušila, Václava Špály nebo Otto Gutfreunda architektce pomohla orientovat se v našem vkusu.

Strop dětského pokoje zdobí světla Memory od Brokis.

Foto: www.modernibyt.cz

Také kombinace černé, bílé a ořechového dřeva byla nápadem architektky stejně jako jednotlivé kusy nábytku, stěny, podlaha, osvětlení, koberce, textilie, umění atd. To, zda vše dohromady ladí, jsme pak společně ověřovali pomocí vizualizací.

Foto: www.modernibyt.cz

Objevily se při realizaci nějaké komplikace, kvůli kterým jste se museli původních nápadů vzdát, nebo naopak přistoupit na nové?

Snad jen v úvodní fázi projektu, když jsme přišli na stavbu v okamžiku, kdy bylo poprvé možné vystoupat do výšky našeho podlaží, a zjistili, že výhledy, které jsme si plánovali, ve skutečnosti stíní okolní budovy. Tehdy jsme dispozice doslova přes noc od základu změnili.

Velkorysé terase nechybí letní kuchyň, sprcha, pískoviště ani kousek zeleni.

Foto: www.modernibyt.cz

Jak byste interiér charakterizovali? Chystáte tu nějaké změny, nebo je něco, co byste si dnes přáli mít jinak?

Mám za to, že jde o moderní vzdušný interiér, který především plní svůj účel. Změny nechystáme, většina úprav po nastěhování se odehrála v rovině stínění a zabydlení teras. Snad jediná výtka je k podlaze, kdy se nám ořechové dřevo ukazuje jako příliš choulostivé do domácnosti se psem.

Součástí je také bazén a vířivka.

Foto: www.modernibyt.cz

Slovo architektek
Ing. arch. Lenka Langerová a MgA. Kamila Hornychová
Byt se nachází v posledním patře novostavby, proto bylo možné v rámci stavby provést kompletně nové dispoziční řešení a několik dalších úprav. Pro interiér je důležitým prvkem umístění světlovodů do stropu chodby a hlavní toalety. Tím jsme dostali denní světlo do tmavších prostor bytu. Také přímý vstup z hlavní koupelny na střešní terasu k bazénu od USSP je jedna ze stavebních úprav, která byla velmi přínosná pro funkci celého bytu.

Jana Polomová, www.modernibyt.cz

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků