Hlavní obsah
Knihovnu tvoří zajímavá kombinace materiálů – tenké plechové pláty, na které je navázaná lakovaná MDF a překližka. Stejně řešená je i obývací stěna, ve které jsou ukryté kabely, hi-fi souprava a televize. Foto: www.modernibyt.cz

Nadčasovou podobu dodalo domu dřevo v různých podobách

Než interiér domu pro čtyřčlennou rodinu získal dnešní harmonickou a zároveň nadčasovou podobu, uběhlo několik let, ale výsledek je více než uspokojivý. Majitelé své jasné představy zhmotnili s pomocí architektky a designérů, kteří jsou současně výrobci nábytku.

Knihovnu tvoří zajímavá kombinace materiálů – tenké plechové pláty, na které je navázaná lakovaná MDF a překližka. Stejně řešená je i obývací stěna, ve které jsou ukryté kabely, hi-fi souprava a televize. Foto: www.modernibyt.cz
Nadčasovou podobu dodalo domu dřevo v různých podobách

S českou rodinnou firmou, která navrhuje a vyrábí nábytek nejen do dětských pokojů, se majitelé setkali poprvé před několika lety, kdy zařizovali dětský pokoj.

Zadání pro dětský pokoj znělo jasně – vesmírná stanice. Nechybí originální kresba na stěně nebo látková vesmírná laboratoř.

Foto: www.modernibyt.cz

S originálním návrhem a realizací dětského pokoje v podobě vesmírné stanice byli spokojeni, a tak Lukáše Lédla a Petra Portu z této firmy přizvali i k zařizování ostatních místností v domě.

Na stěně pod zrcadlem nelze přehlédnout speciální rodinný plánovací kalendář, kdy každému členu rodiny patří jeden stonek. Různé barvy a tvary lístečků značí práci nebo školu, domov, zábavu či výlet.

Foto: www.modernibyt.cz

Do prostorného obývacího pokoje měli navrhnout a vyrobit obývací stěnu a knihovnu. Pro obojí zvolili zajímavou kombinaci materiálů, která se běžně nepoužívá, a to tenké plechové pláty s lakovanou MDF a dýhovanou překližkou.

V celém interiéru se objevuje dub v lakované nebo olejované formě, buď jako masiv (jídelní stůl a nábytek v koupelně) nebo jako dýhovaná překližka (knihovna, konferenční stůl a ostatní).

Nepřehlédnutelným prvkem kuchyně je komoda s motivem prorůstajících rostlin. Má evokovat, co se skrývá uvnitř, a zároveň propouštět vůni bylinek.

Foto: www.modernibyt.cz

V průběhu realizace majitelé oslovili také architektku Dagmar Stéeovou, která se podílela na návrhu zařízení pracovny, konferenčního stolku do obývacího pokoje, jídelního stolu a komody do kuchyně a také nábytku do předsíně a koupelny.

Komoda s vůní bylinek

Majitelka sbírá a suší bylinky, proto architektka navrhla komodu na míru přímo určenou ke skladování usušených bylinek. Po celé komodě jsou vyfrézované lístky bylin, kterými má pronikat jejich vůně ven.

Výsledkem je opět dokonalá kooperace mezi architektkou a truhláři, kteří komodu neboli bylinkář podle jejích návrhů vyrobili.

Jídelní stůl z masivního dřeva vyrobil truhlářský mistr Petr Kohout z Devota podle návrhu architektky Dagmar Stéeové.

Foto: www.modernibyt.cz

Další etapou byla pracovna, která slouží zároveň jako pokoj pro hosty. Nábytek do pracovny je vyroben ze smrkového masivu, který má evokovat selský styl.

V pracovně umístěná pohovka s čalouněním je vybavena výsuvným systémem, díky kterému se z ní rázem stane manželská postel poskytující hostům dokonalé pohodlí.

Skříňky s úložným prostorem ze smrkového masivu lze díky kolečkům snadno přesunout tam, kde jsou zrovna potřeba, nebo je odsunout, kdykoli bude potřeba připravit spaní pro hosty.

Foto: www.modernibyt.cz

„Majitelé mají velmi dobrý vkus a rádi experimentují, což je nám sympatické a blízké. Ocenili jsme, že nám ponechali volnou ruku a nechali nám prostor pro naši vlastní seberealizaci.“

Odkládací a úložné prostory z lakovaného masivního dubu jsou řešeny tak, že procházejí celou koupelnou jako had.

Foto: www.modernibyt.cz

Architektka Dagmar Stéeová říká: „Na každý projekt se vždy snažím dívat novýma očima. Každý projekt je pro mě důležitý, nehledě na velikost či složitost, hlavním cílem je spokojený úsměv všech na konci.“

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Edita Erbsová, www.modernibyt.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků