Hlavní obsah
Žaluzie nemusí být nudné, mohou ozvláštnit interiér a hledáme-li optimální poměr kvality a ceny, jsou žaluzie tou nejlepší volbou. Cena od 1600 Kč/m2 Foto: CLIMAX (5x)

Moderní rolety a žaluzie sázejí na funkčnost i elegantní design

Vnitřní či vnější žaluzie nebo různé typy rolet nám dopřejí nejen v době parna vítaný stín. Mezi těmito druhy stínicí techniky si vybíráme podle požadovaných funkcí a designu.

Žaluzie nemusí být nudné, mohou ozvláštnit interiér a hledáme-li optimální poměr kvality a ceny, jsou žaluzie tou nejlepší volbou. Cena od 1600 Kč/m2 Foto: CLIMAX (5x)
Moderní rolety a žaluzie sázejí na funkčnost i elegantní design

Pokud chceme hlavně uniknout zvědavým pohledům kolemjdoucích a sousedů nebo vyhnat z bytu sluneční paprsky, vybereme si mezi interiérovými variantami, tedy žaluziemi a roletami.

Interiérová řešení

Rozhodnutí nebude úplně jednoduché. I mezi žaluziemi lze totiž volit od základních typů s ovládáním na řetízek až po vyspělejší techniku s elektropohonem na dálkové ovládání. Mile nás překvapí široká škála barev a materiálů.

Už dávno neplatí, že interiérové žaluzie se vyrábějí jen z hliníku a mají nudnou bílou či stříbrnou barvu. Na trhu jsou i žaluzie z přírodních materiálů.

Látková roleta Verra nabízí širokou škálu barevných odstínů a vzorů. Funguje také jako termoizolace, ušetří až 34 % nákladů na vytápění. Rozměr 1600x1200 mm od 664 Kč bez DPH.

Foto: ISOTRA

Další možností jsou látkové rolety. U látkových systémů lze více popustit uzdu fantazii a vybírat ze širokého spektra nabízených látek různých barev, materiálů, vzorů a potisků. Potřebujeme-li třeba místnost zcela zatemnit, můžeme zvolit látky s plně zatemňujícím účinkem, nehořlavé i s obsahem skelného vlákna pro alergiky.

Bambusové žaluzie nemají proti těm dřevěným tak silnou lamelu. Jsou tedy lehčí a mají menší výšku nábalu. Díky vysokému obsau křemíku v bambusovém dřevu jsou pružnější a zároveň tvrdé. Cena 8400 Kč za 2x2 m.

Foto: CLIMAX

Horizontální žaluzie

Hliníkové žaluzie jsou nejrozšířenějším způsobem zastínění interiérů pro všechny typy oken. Výhodou nejen hliníkových žaluzií je jednoduché ovládání, rychlá montáž, možnost regulace světla, ochrana soukromí, minimální a snadná údržba a mnohostranné využití. A škála odstínů harmonicky sjednotí barvy ve všech místnostech bytu.

Lamelové žaluzie jsou ideální volbou pro místnosti s velkou vlhkostí. Výborně se proto hodí do koupelen a kuchyní. Jsou odolné vůči vodě, nečistotám i teplotním změnám a snadno se čistí. Cena od 2160 Kč včetně DPH.

Foto: VELUX

Dřevěné žaluzie se opět vracejí do našich bytů. Vícebarevné provedení dřevěných lamel s přirozenou strukturou dřeva lze snadno sladit s nábytkem, podlahou a dalšími prvky v prostoru.

Na výběr máme dva systémy - s kovovým nebo celodřevěným nosným horním profilem. Povrch profilů je upraven kvalitními lazurami, které zaručují jejich stabilitu. Jsou odolné proti vlhku, otěru i popraskání. Proto lze žaluzie použít i v kuchyních a koupelnách.

Žaluzie umožňují regulovat intenzitu a směr přicházejícího světla a nenarušují přirozenou světelnou atmosféru místnosti. Ovládat je lze manuálně či dálkově na elektrický pohon. Cena od 2160 Kč včetně DPH.

Foto: VELUX

Bambusové žaluzie vnášejí do prostoru klid, pohodu a eleganci. Bambus je neobyčejně pružný a tvrdý. Ani bambusové lamely nepřijímají vlhkost, hodí se na všechny typy oken a do všech místností. Snadno se ovládají řetízkem, tyčkou, případně elektromotorem.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou také významným stínicím prvkem. Výhodou je jejich všestranné použití a vysoká schopnost regulace světla. Tento typ žaluzií elegantně doplní interiér a zcela nahradí záclony nebo závěsy díky rozmanité nabídce materiálů a barevných odstínů.

S antistatickou úpravou nejsou náročné na údržbu, jsou barevně a tvarově stálé. Schopnost zaclonit velké plochy, provzdušnit prostor i jednoduchá a rychlá montáž patří mezi jejich hlavní přednosti. Žaluzie nabízejí i světelné a prostorové efekty.

Kolekci látek japonských posuvných stěn tvoří nespočet barev a dekorů, díky kterým se stěny stávají elegantním i praktickým doplňkem interiérů. Cena v rozměru 2,3 x 5 m od 9000 Kč podle typu látky.

Foto: CLIMAX

Panelové (japonské) posuvné stěny jsou moderním řešením v zastínění oken nebo při optickém dělení místností. Při vybavování interiéru mohou posuvné stěny elegantně a efektivně vyřešit zatemnění či zabránit nechtěným pohledům dovnitř. Na panely se používají kvalitní látky s nadčasovými vzory a s jednoduchým ovládáním.

Rolety

Látkové rolety se dříve používaly jen jako stínicí prvek, dnes jsou navíc i pěknou dekorací, což dovolují nové oboustranné materiály, široká paleta barev, nekonečné vzory a moderní vzhled ovládacích mechanismů - řetízkových, pružinových nebo elektromotorických.

Navíjecí mechanismy dovolují rychlou a snadnou montáž. Látka se navíjí na tenkostěnnou svařovanou hliníkovou trubku.

K novinkám patří i roleta Verra metal 42. Nabízí jednoduchý design, snadnou manipulaci a zvládne o 30 % snížit množství hluku přicházejícího z ulice. Rozměr 2400x1200 mm od 2395 Kč bez DPH.

Foto: ISOTRA

Římské rolety neboli vodorovné řasicí systémy z různých látek se hodí do stylových i moderních interiérů. Lze je použít i pro vodorovné plochy a přechodové oblouky mezi stěnou a stropem.

Oproti klasickým roletovým systémům se mohou celé ušít a boky zakončit ozdobným lemem. I římské rolety mohou být jednoduché a průhledné stejně jako podšívkované a bohatě zdobené.

Látková roleta Orion ochrání před slunečními paprsky. Vybírat lze z nekonečného množství barev, vzorů a potisků. Cena v rozměru 0,8 x 1,8 m 1100 Kč.

Foto: CLIMAX

Neomezená je možnost kombinací s dalšími typy zastínění. Pro zavěšení se používají nejrůznější garnýžové závěsné systémy, dosahující vysokého stupně dokonalosti i estetické hodnoty.

Strukturu a design látek netřeba kombinovat s dalšími stínicími systémy. Údržba i výměna římských rolet je snadná.

Látku rolety Presto Kid tvoří z 80 % polyester a z 20 % viskóza s bavlnou, která zajistí plné zatemnění interiéru. Cena 2x roleta Verra 1400x1000 mm: 790 Kč bez DPH/kus.

Foto: ISOTRA

Plisé je variací na látkové a římské rolety. Základ tvoří látka se speciálními ekologickými a užitnými vlastnostmi, doplněná o funkční ovládací prvky. Ty umožňují, aby mělo zastínění libovolný tvar moderních typů oken, včetně zkosených, kulatých nebo obloukových.

Hodí se i pro zastínění zimních zahrad. Mechanismus nabízí i posun částečného zastínění do jakékoli části okna.

Atraktivní plisé si hravě poradí i s atypickými tvary nebo střešními okny. Uplatnění nachází také v zimních zahradách. Cena podle typu látky od 2400 Kč.

Foto: CLIMAX

Podle povrchové úpravy mohou být poloprůhledné, nehořlavé i zatemňující, filtrující ultrafialové paprsky UVA a UVB, světlo rozptylující a také dokonale tepelně izolující. Skryté šňůrkové ovládání zaručuje dokonalý vzhled.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků