Hlavní obsah
Zelená barva a dřevo symbolizují přírodu, kterou chtěla majitelka bytu alespoň částečně přenést do interiéru z klidného okolí domu. Foto: www.modernibyt.cz

Moderní životní styl, plné pracovní vytížení a při probuzení zvuk cirkulárky nebo kokrhání kohouta. To se podařilo zkombinovat Evě Musilové, slečně, která vyrůstala v klidu vesnice, ale své štěstí našla až ve velkoměstě.

Zelená barva a dřevo symbolizují přírodu, kterou chtěla majitelka bytu alespoň částečně přenést do interiéru z klidného okolí domu. Foto: www.modernibyt.cz
Moderní byt na kraji velkoměsta splnil sen mladé slečně

Z jakého důvodu jste dala přednost bytu v novostavbě před bytem ve starší zástavbě?

Důvod je zcela prostý. Pracuji v marketingu, miluji nové trendy a ještě víc mám ráda v životě změnu. Nikdy jsem vlastně ani o starší zástavbě nepřemýšlela, vždycky jsem chtěla mít bydlení, které mi bude vonět novotou. Nové, moderní věci, to je zkrátka můj životní styl. To jsem prostě já.

Skleněné dveře přivádějí do vstupní chodby dostatek přirozeného světla.

Foto: www.modernibyt.cz

Horní Počernice pro vás byly při výběru prioritou? Nebo jste chtěla kamkoli za Prahu?

Vůbec ne. Horní Počernice jsou jedna velká náhoda, ke které mne přivedl přítel, jeho prarodiče bydlí právě v Horních Počernicích. Při návštěvách jsem si čím dál víc uvědomovala, že to místo je prostě úžasné.

Okraj Prahy, kde mne ráno probudí zvuk cirkulárky nebo kokrhání kohouta, a přitom mohu být v centru za 25 minut. Bezvadná infrastruktura, je tu všechno, co člověk potřebuje k životu. Město se o Horní Počernice velmi dobře stará, je tu hodně parků, hřišť pro malé děti, kvalitní školy i gymnázium, lékárna, pošta, prostě vše. Nic mi tu nechybí. Rodiče mám na severu Čech, ideální spojení právě z Horních Počernic.

Kuchyňský kout oddělují od jídelny a obývacího pokoje skleněné posuvné dveře, provoz kuchyně tedy nikoho neruší.

Foto: www.modernibyt.cz

V čem podle vás spočívají výhody bydlení mimo velkoměsto?

Klid. Z velkoměsta ráda utíkám každý den a mám to opravdu jen několik málo minut. I sem už ale dosahují chapadla velkoměsta. Vyrůstala jsem na vesnici, kde se všichni znali, každý každého zdravil a věděli jsme o sobě vlastně všechno. Doba je jiná, tohle se v našem domě neprovozuje.

Minimum úložných prostor, převládající světlé barvy na stěnách a sedacím nábytku a podsvícené podhledy zaručují každému prostoru příjemnou vzdušnost.

Foto: www.modernibyt.cz

Měla jste možnost ovlivnit podobu bytu ještě před dokončením projektu?

Byt jsem si kupovala hotový, na hypotéku. Místo plovoucí podlahy jsem měla koberec, dveře ty nejobyčejnější, bílé. Než jsem se nastěhovala, provedla jsem základní stavební úpravy, aby se mi v bytě líbilo. Teprve po zaplacení hypotéky jsem se rozhodla znovu do bytu investovat. Chtěla jsem se v něm cítit dobře a provizorium mi nevyhovovalo.

Proč jste se rozhodla oslovit při realizaci interiéru odborníky a podle čeho jste mezi nimi vybírala?

Jsem pracovně vytížená, ve své práci profesionál, proto záležitosti, které sama nezvládám, přenechávám jiným profesionálům.

Většina nábytku v bytě včetně kuchyně byla vyrobena na míru.

Foto: www.modernibyt.cz

Od začátků jsem věděla, že svůj budoucí interiér svěřím do rukou odborníků. Marka jsem viděla v jednom televizním pořadu a jeho styl se mi líbil. Ve vyhledávači jsem našla kontakt, spojila se s ním a musím říct, že už při první schůzce se mi líbil jeho přístup. V podstatě jsem nevybírala, oslovila jsem jen jeho a ihned se rozhodla. Jsem impulzivní.

Tmavě hnědá stěna v kombinaci s fialovou, bílou a odstíny béžové dělají z ložnice nejelegantnější místnost v bytě.

Foto: www.modernibyt.cz

Jaké byly vaše požadavky na výsledek? Do jaké míry jste ho sama ovlivnila?

S Markem Poddaným jsem měla v podstatě tři schůzky, než jsme se dohodli, jak můj budoucí interiér bude vypadat. Nejdříve jsme si povídali o tom, co mám v životě ráda a co uznávám, jaké barvy se mi líbí, jaké materiály mám ráda, co upřednostňuji a čeho bych se naopak chtěla vyvarovat. Už od začátku jsem věděla, že chci, aby můj byt měl řád, v interiéru mám ráda pravé úhly, minimalismus. To vše Marek Poddaný zvládl na výbornou.

Jednoduchou barevnost koupelny, která je vždy dobrým základem, zde oživuje střídání struktur. Dřevo, klasické obklady a vlnovkový dekor jsou v harmonii a zároveň nenudí.

Foto: www.modernibyt.cz

V podstatě se trefil do mého vkusu hned napoprvé, při dalších schůzkách jsme pak ladili detaily, materiály, cenu. Líbilo se mi, že vždy přišel s dvěma variantami – optimální a minimální. Měl svou představu, kterou mi uměl nabídnout jak v kvalitnějším provedení, tak i s omezeným rozpočtem. V mém bytě se tak kombinují dvě cenové hladiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků